Головна
ПРЕС-РЕЛІЗ PDF Друк e-mail
subsydiua 

до постанови КМУ вiд 17.10.18 р. № 841 "Про внесення змiн до деяких постановКабiнету Мiнiстрiв України" 

(набирає чинності з дня її опублікування і застосовуєтьсяз 1 жовтня 2018 року.)

1. Право на допомогу від уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 м2 для квартири та 200 м2 для індивідуального будинку.

2. Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

3. З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

4. У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити комісія з питань призначення житлових субсидій.

5. На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю.

6. Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.

7. Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення.

 

 Відповідно до Порядку на опалювальний сезон 2018/2019на загальних умовах мають змогу отримати субсидію в Україні домогосподарства, де зареєстровані громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується легалізованим в Україні документом про набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщено на офіціальному веб-сайті Міністерства соціальної політики України.

  Якщо субсидію на неопалювальний сезон уже було призначено, то її розмір на опалювальний сезон 2018/2019 управління соціального захисту населення розрахує автоматично, без повторного звернення. В інших випадках для визначення права на призначення житлової субсидії необхідно подати Заяву та Декларацію за формою затвердженою наказом Мінсоцполітики України від 2 травня 2018 № 604.

 

  Станом на 01.10.2018 року на обліку, в структурних підрозділах соціального захисту населення області, як одержувачі житлової субсидії перебуває 37181 домогосподарсто, з них в автоматичному режимі визначалось право на призначення житлової субсидії на неопалювальний сезон ( травень – вересень ) 27949 сім’ям.

  Право на отримання монетизованої суми невикористаних субсидій за опалювальний сезон 2017/2018 набуло 36085 одержувачів на суму 35685,7 тис.грн. За оперативними даними станом на 22.10.2018 року подано заяв на виплату монетизованої суми субсидії 22863 одержувачами, або 63,3 % від загальної кількості, середнійрозмір до виплати з послуги опалення природнім газом – 647,68 грн. та опалення електроенергією 134,46 грн.

  Виплату частини невикористаної субсидії згідно чинного законодавства буде проведено протягом двох місяців з початку опалювального сезону.

 
© 2019 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: guszn@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер