Головна
Захист прав людини у контексті гендерно-зумовленого насильства, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми PDF Друк e-mail

prava

       Протягом 26-27 вересня в Ужгороді відбувся семінар на тему „Захист прав людини у контексті гендерно-зумовленого насильства, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми” на якому обговорювались можливості співробітництва між державними установами, міжнародними організаціями, громадянським суспільством, приватними компаніями, представниками церкви та фізичними особами.

В заході взяли участь експерти та спеціалісти, представники громадських організацій та релігійних громад, які займаються питаннями протидії використання дітей у примусовій праці (жебракуванні), надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми, гендерно-зумовленого насильства та проявів дискримінації за ознакою статі, а саме:

Міністерство соціальної політики України, структурні підрозділи Закарпатської облдержадміністрації, регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області, центр практичної психології, центр практичної психології та соціальної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, структурні підрозділи соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів, ГУНП України в Закарпатській області, ДМС України в Закарпатській області, івано-франківське відділення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, міжнародна неурядова  організація з питань протидії торгівлі людьми А21, тернопільська громадська організація „ТМЖК „Відродження нації”, закарпатська громадська жіноча організація „ВЕСТА”, жіноча неурядова організація „Влада Рівних”, громадська організація Закарпаття – Донбас”, ужгородська організація Спілки жінок України, комітет медичної допомоги в Закарпатті, Карпатська Автокефальна Українська Православна Церква, радник у Закарпатській області з питань внутрішньо переміщених осіб А. Бабкіна, депутат Закарпатської ради А. Вишняк.

Обговорено регіональну стратегію профілактики, підтримки та соціальної інтеграції осіб та дітей, які живуть та/або працюють на вулиці. Обговорено пропозиції з метою усунення будь-яких ризиків, пов’язаних дискримінацією за ознакою статі та торгівлею людьми, також стосовно дітей з інвалідністю.

 Пропозиції учасників семінару:

1.Покращити співпрацю з національної поліцією в контексті обміну інформації між структурними підрозділами соціального захисту населення.

2.Покращити співпрацю з національної поліцією в тому числі патрульною поліцією в Закарпатській області в контексті обміну інформації з структурними підрозділами соціального захисту населення (несвоєчасне інформування патрульної поліції щодо вчинення насильства в сімʼї).

3.Посилення співпраці, щодо виявлення та зменшення проявів дискримінації за ознакою статі.

4.Розглянути можливість створення механізму надання матеріальної та інших видів допомог постраждалим особам від торгівлі людьми за рахунок обласного та місцевих бюджетів.

5.Організувати за підтримки Міністерства соціальної політики України та міжнародної неурядової  організації з питань протидії торгівлі людьми А21 вуличну акцію „Хода за свободу”.

6.Посилити моніторинг розривів оплати праці між жінками та чоловіками.

7.Розглянути можливість створення центру для осіб, постраждалих від насильства в сімʼї, гендерно-зумовленого насильства та торгівлі людьми.

8.Враховувати гендерні аспекти  при розробці обласних програм соціально-економічного розвитку та програм зайнятості.

Передбачити комплекс заходів щодо забезпечення паритетного представництва жінок у органах місцевого самоврядування (обласних, міських, районних та сільських радах).

 
© 2019 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: guszn@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер