Головна
Соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи PDF Друк e-mail
chorn

Станом на 1 cічня 2018 року в області проживають майже 4 тисячі громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них 2057  – учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, 274 – інваліди внаслідок аварії на ЧАЕС (середній розмір пенсії – 3505,00 гривень), 695 постраждалих дітей. 48 відсотків від загальної кількості ліквідаторів  померло, з них 96 - у 2016 році, 89 – в 2017 року (за статистичними даними станом на 1 січня 1996 року в області проживало 4100 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС).

Основні пільги і компенсації постраждалим громадянам фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, на забезпечення яких у 2017 році було передбачено 6,3 млн. гривень. 

У зв’язку з недофінансуванням напрямку бюджетної програми щодо здійснення виплат по щорічним і додатковим відпусткам, в грудні 2017 року з метою уникнення простроченої заборгованості по даному напрямку з державного бюджету згідно наданих пропозицій було виділено додатково 288,311 тис.грн., які профінансовано в повному обсязі.

Таким чином, протягом  січня-грудня 2017 року організовано виплату щомісячних пільг та компенсацій громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 6 556,7 тис. гривень.

На сьогодні збережено пільги, гарантовані державою чорнобильцям, у тому числі на оплату комунальних послуг.

З метою організації санаторно-курортного лікування громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи за інформацією райміськуправлінь соціального захисту населення протягом 2017 року  укладено договори з 86–ма постраждалими громадянами та санаторно-курортними закладами, які  оздоровилися на загальну суму 445,82 тис.грн.

Також, за рахунок коштів обласного бюджету в 2017 році загалом передбачено фінансування Програми „Турбота” щодо посилення соціального захисту громадян на 2016-2018 роки у частині відшкодування витрат за самостійно придбані путівки, в розмірі 650,0 тис. гривень. Станом на .12.2017 року (звітну дату) подано 14 заяв від громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на відшкодування на загальну суму 81,2 тис. грн., які оплачено в повному обсязі.

Крім того, санаторно-курортними закладами області з власних резервів виділені благодійні путівки для оздоровлення пільгових категорій громадян (в т.ч. для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і учасників АТО), від яких отримано 50 короткотермінових путівок (відповідно до заїздів 50 громадян даної категорії оздоровилися).

Забезпечується ретельна підготовка документів на розгляд Комісії зі спірних питань призначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та посилено попередню перевірку документів щодо заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках. Відповідно до поданих громадянами заяв протягом 3 років  видано 16 довідок,  за якими пенсія заявників зросла в середньому на 1300,00 гривень (ще 2 справи знаходяться на розгляді комісії).

За рахунок коштів обласного бюджету протягом  поточного року передбачено 1 млн. 200 тис. гривень  для забезпечення безкоштовними медикаментами та роботами по зубопротезуванню цієї пільгової категорії громадян (що на 18 % більше ніж у 2016 році), з яких на відшкодування аптечним закладам області за придбані ліки передбачено  900 тис. грн. та за надання послуг із зубопротезування стоматологічними поліклініками – 300 тис. гривень.

Вартість безкоштовно наданих чорнобильцям послуг аптечними закладам та стоматологічними поліклініками області за період січень-грудень 2017 року відшкодовано в повному обсязі. Питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи знаходиться на постійному контролі департаменту соціального захисту населення.

 

Звіт за 2017 рік по виплатам громадянам, постражд. внаслідок Чорнобил.катастрофи


 
© 2018 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: info@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер