Головна
До уваги громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи! PDF Друк e-mail
KMU

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 01.11.2017 №21427/0/2-17/29, як головного розпорядника бюджетних коштів за програмою соціального захисту постраждалих громадян, державні соціальні гарантії постраждалим громадянам підвищуються з урахуванням фінансових можливостей державного бюджету.

Разом з тим,  відповідно до статті 63 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи” фінансування виплат, пов’язаних із реалізацією цього Закону, проводиться за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Законом України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” видатки за бюджетною програмою КПКВК 2501200 „Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – КПКВК 2501200) передбачено в обсязі 1,9 млрд. гривень (для Закарпатської області видатки за вказаною бюджетною програмою склали 6,5 млн. грн.).

За інформацією Міністерства при формуванні бюджетного запиту на 2018 рік Мінсоцполітики України було подано пропозиції Мінфіну стосовно збільшення видатків Державного бюджету України на соціальний захист і соціальне забезпечення постраждалих громадян за КПКВК 2501200 до 4,1 млрд. гривень (для Закарпатської області прогнозована потреба у фінансуванні за вказаною бюджетною програмою на 2018 рік становить 6,9 млн. грн.).

Щодо питання відшкодування витрат на лікування постраждалим громадянам з державного бюджету.

Фінансування зазначеного напряму буде здійснюватися в межах бюджетної програми КПКВК 2501220 „Фінансова підтримка громадських об’єднань інвалідів та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні”, головним розпорядником  якої є Мінсоцполітики, розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є Фонд соціального захисту інвалідів (далі - Фонд).

Наказом Мінсоцполітики від 26.07.2017 № 1211, зареєстрованим у Мін’юсті 17.08.2017 за № 1020/30888, затверджено Порядок відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування у закладах охорони здоров’я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою (далі - Порядок, http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1020-17 ).

Розподіл бюджетних коштів між громадськими об’єднаннями здійснюється Фондом за погодженням з Мінсоцполітики у межах бюджетних призначень на підставі рішення утвореної Фондом робочої групи за участю представників громадських об’єднань, з урахуванням звернень до них постраждалих громадян щодо необхідності відшкодування витрат, пов’язаних з лікуванням у закладах охорони здоров’я на території України, придбанням ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів і т.д.

Відповідно до Порядку, постраждалий громадянин особисто або через законного представника чи уповноважену особу, батьки  дитини, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи, подають громадським об’єднанням або їхнім місцевим (обласним) осередкам заяву для відшкодування витрат на лікування з відповідним пакетом документів.

 
© 2019 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: guszn@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер