Головна
Соціальний діалог PDF Друк e-mail
 soc dialog

 

Заступник директора департаменту, заступник співголови Закарпатської обласної соціально-економічної тристоронньої ради від сторони органів виконавчої влади 

Віктор Мацола 8 листопада взяв участь у засіданні "круглого столу" комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на тему: "Соціальний діалог як інструмент взаємодії громадянського суспільства і держави". 

У заході взяли участь народні депутати, представники міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, всеукраїнських об’єднань профспілок і організацій роботодавців, науковці.

 

 У ході засідання обговорювалися досягнення та проблеми у сфері соціального діалогу в Україні. Соціальні партнери констатували той факт, що на сьогоднішній день рівень ведення соціального діалогу ще не відповідає в достатній мірі викликам, які є у сфері формування та реалізації соціально-економічної політики.

 Учасниками круглого столу були представлені основні кроки, які необхідно зробити задля ефективного ведення тристороннього діалогу, який має слугувати основою для формування соціально орієнтованої ринкової економіки та стати головним інструментом для забезпечення ефективної зайнятості, поліпшення рівня життя населення і впровадження суттєвих новацій у соціальній сфері. Так, зокрема, було рекомендовано внести зміни до Закону України ,,Про соціальний діалог”, прискорити внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України ,,Про колективні угоди та договори”, забезпечити дотримання вимог Регламенту Кабінету Міністрів України та Генеральної угоди в частині погодження із сторонами соціального діалогу проектів нормативно-правових актів з питань формування соціально-економічної політики та трудових відносин.

Жваву дискусію викликало питання щодо залучення третього сектору до роботи органів соціального діалогу на всіх рівнях, зокрема до розгляду питань, що мають важливе суспільне значення  і стосуються соціальних прав та гарантій громадян, а також питання перегляду критеріїв репрезентативності сторони роботодавців та профспілок.

За результатами засідання Комітету будуть схвалені рекомендації за пропозиціями зацікавлених сторін

 
© 2018 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: info@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер