Головна
 Інформація  щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей Закарпатської області PDF Друк e-mail

  

vidpochinokЗ метою належної організації оздоровлення та відпочинку дітей в області розпорядженням голови обласної державної адміністрації  22.03.2017 №127 (зі змінами від 11.04.2017 №162)  „Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році” створено обласний міжвідомчий оперативний штаб із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році. Відповідні штаби створено в райдержадміністраціях та виконкомах міських рад.

Для забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей області, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, у 2017 році в обласному та місцевих бюджетах фактично виділено та використано 15951,5 тис. грн.:

 з обласного бюджету – 10953,3 тис. грн. що  на 6350,0 тис. грн. більше, ніж у 2016 році;

        з бюджетів міст, районів та територіальних громад  області – 4998,2 тис. що на 1172 тис. грн. менше, ніж у 2016 році.

Крім того, додатково залучено 17567,5 тис. грн. позабюджетних коштів , що на 12397,6 тис грн. більше, ніж у минулому році.

За  станом на 1 вересня 2017 року за рахунок вищезазначених коштів послугами оздоровлення та відпочинку охоплено максимально можливу кількість дітей пільгових категорій, а саме:

       652 дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

       262 дітей - інвалідів;

       109 дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи;

       8993 дітей з багатодітних сімей та  малозабезпечених сімей;

       8 дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

       3087 дітей, які перебувають на диспансерному обліку;

       6518 талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій;

       1638 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села;

       4 дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;

       798 дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

       194 дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи (в т.ч. 60 дітей із Донецької та Луганської областей).

Загальна кількість оздоровлених дітей пільгових категорій складає 22203 осіб (на 44 відс. більше, порівнюючи з  минулим роком).

         Збережено мережу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Протягом 2017 року на території Закарпатської області функціонувало 178 таких закладів (26 позаміських, 2 – санаторного типу, 144 – пришкільних табори та 6 наметових містечок), на 49 закладів більше, порівнюючи з попереднім роком. Станом на 01.09.2017 року продовжують функціонувати  2 позаміських заклади, де послуги з  оздоровлення  та відпочинку дітей  будуть надаватися до кінця поточного року.

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації  процедуру державної закупівлі послуг з оздоровлення та відпочинку вартістю 3590,0 тис. грн. було здійснено відповідно до вимог чинного законодавства.

Згідно плану проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Закарпатської області у 2017 році було проведено атестацію п’яти закладів оздоровлення та відпочинку і згідно акту результатів діяльності атестаційної комісії з проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку присвоєні відповідні категорії, а саме:

1. Комунальне підприємство „Дитячий оздоровчий табір „Зачарована долина” – перша категорія.

2.„Позаміський дитячий табір оздоровлення та відпочинку „Горбок” – вища категорія.

3.„Дитячий оздоровчий табір „Наталія” ТзОВ „Поділля” – перша категорія.

4. Дитячий оздоровчий заклад „Великий” – вища категорія.

5. Оздоровчий табір санаторного типу на базі обласного спеціалізованого дитячого пульманологічного санаторію „Малятко” – вища категорія.

Атестацію оздоровчого закладу  „Кришталева гора” та дитячого табору оздоровлення та відпочинку дочірнього підприємства “Санаторій Поляна” перенесено на 2018 рік згідно заяв керіників.

Протягом літнього оздоровчого періоду в області функціонувало 144 таборів з денним перебуванням, з належними умовами для змістовного відпочинку дітей та оволодіння ними знаннями про здоровий спосіб життя, набуття і закріплення навичок, зміцнення здоров’я, формування гігієнічної культури особистості.

З метою медико-санітарного забезпечення відпочинку та оздоровлення  дітей, департаментом охорони здоров’я забезпечено:

- проведення нарад і семінарів для медичних працівників, яких направляють для роботи в дитячі заклади оздоровлення і відпочинку, з питань оздоровлення, відпочинку та дотримання вимог санітарного законодавства, профілактики травматизму, безпеки життєдіяльності, надання невідкладної медичної допомоги;

- здійснення моніторингу щодо ефективності оздоровлення дітей у закладах оздоровлення та відпочинку;

- проведення санітарно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо заходів, які необхідно здійснити для запобігання виникненню групових харчових отруєнь та  інфекційних хвороб, здійснення заходів щодо якісного та своєчасного  проведення медичних оглядів медпрацівників закладів оздоровлення та відпочинку для дітей;

-  обстеження дітей, які від’їжджають до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, якісне оформлення необхідної медичної документації;

-  супроводження організованих груп дітей до місця відпочинку;

-  якісне медичне забезпечення під час перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, супровід груп до місць відпочинку та оздоровлення і у зворотному напрямку, під час проведення екскурсій, походів, купання дітей у водоймах та здійснювати дієвий контроль щодо медичного забезпечення під час перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку;

- закріплення за закладами охорони здоров’я дитячих оздоровчих та санаторно-курортних закладів для надання невідкладної та спеціалізованої медичної допомоги;

- закріплення за кожним літнім оздоровчим закладом відповідальної особи із числа керівників органів та закладів охорони здоров’я, проведення амбулаторного та стаціонарного оздоровлення  дітей, які перебувають на диспансерному обліку.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Закарпатській області на виконання зазначеного розпорядження голови  обласної державної адміністрації було проведено відповідну роботу як під час підготовчого періоду, так і впродовж всього періоду функціонування закладів оздоровлення і відпочинку для дітей в 2017 році. З фахівцями Управлінь Держпродспоживслужби в містах і районах було проведено 2 обласні наради з актуальних питань при здійсненні державного нагляду у сфері санітарного законодавства під час підготовки до початку оздоровчої кампанії та при функціонуванні закладів оздоровлення і відпочинку для дітей.

Питання щодо підготовки до початку оздоровчої кампанії заслуховувались на засіданнях комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації в містах, районах, на нарадах, засіданнях при райдержадміністраціях та міськвиконкомах, на нарадах  організаційних комітетів з питань оздоровлення і відпочинку дітей та учнівської молоді. За участю фахівців Держпродспоживслужби проведено 24 наради, 4 семінари, видано 13 наказів, 12 розпоряджень, 2 доручення. Проведено 4 лекції і 86 бесід щодо створення відповідних умов для оздоровлення та відпочинку дітей.

Перед початком роботи усі заклади оздоровлення і відпочинку для дітей було перевірено. Усі заклади оздоровлення та відпочинку дітей для забезпечення належного медичного обслуговування були закріплені по територіальному принципу за  закладами охорони здоров’я області. До роботи у них було залучено 280 медичних працівників, включаючи 114 лікарів та 149 медичних сестер. Було забезпечено обов’язковий медичний супровід організованих груп до місць відпочинку і у зворотному напрямку.

Фахівцями Держпродспоживслужби Закарпатської області за весь період оздоровчої кампанії 2017 року було проведено 241 перевірку дотримання вимог санітарного законодавства, у т.ч. 0 планових, з них виявлено 37 порушень вимог санітарного законодавства. Основні види порушень стосувались зразків питної води, які не відповідали вимогам ДСанПіНу, з неналежним веденням медичної документації на харчоблоці (не велися бракеражний журнал, щоденні меню-розкладки), порушення технології приготування страв, недотримання дезрежиму на харчоблоці тощо. За виявлені порушення санітарного законодавства керівникам закладів було надано 21 припис і 3 розпорядження.

При здійсненні позапланових перевірок проводився лабораторний контроль за якістю питної води та води відкритих водойм: досліджено 174 проби питної води на бакпоказники, 6 (3,4%) з яких не відповідали вимогам санітарних норм; 136 проб питної води на санітарно-хімічні показники, 2 (1,5%) з яких не відповідали вимогам санітарних норм. Досліджено 1 пробу води на санітарно-хімічні та 4 проби на бактеріологічні показники з відкритих водойм, всі відповідали вимогам санітарних норм.

Проводився також лабораторний контроль за організацією харчування дітей: досліджено 15 страв на калорійність, з яких всі відповідали вимогам санітарних норм, на  «С»-вітамінізацію дослідження не проводились, досліджено 36 проб на бактеріологічне забруднення готових страв, позитивних не виявлено, досліджено 495 гігієнічних змивів з обладнання, одягу та рук працівників, з них 4 (0,8 %) з відхиленнями від норм.

За період оздоровчої кампанії 2017 року випадків інфекційних, масових неінфекційних захворювань, харчових отруєнь та інших небезпечних хвороб у дітей, які перебували в дитячих закладах відпочинку та оздоровлення, не було  зареєструвано.

 

 
© 2018 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: info@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер