Головна
ПРЕС-РЕЛІЗ PDF Друк e-mail

dopomoga ditya-invalidamПро зміни до ЗУ «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»

Верховною Радою України 7 лютого 2017 року Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (реєстраційний номер 1836-VIII від 07.02.2017 року)  внесено зміни до Закону України „ Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам ”.

Змінами передбачено наступне:

- якщо особа, яка померла, на день смерті не мала трудового стажу, то діти померлого (у тому числі діти, народженні до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) мають право на отримання державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію.

- допомога призначається без врахування доходу сім’ї з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника. Допомога призначається на термін до досягнення 18 років, дітям померлого годувальника, які  навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи середньої освіти, у професійно-технічних і вищих навчальних закладах ( у тому числі у період між навчанням в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу у період між завершенням навчанням за одним кваліфікаційним рівнем та продовженням навчанням за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців) до закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років, діти-сироти до 23 років незалежно від факту навчання.

Розмір державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Станом на 01.03.2017 розмір допомоги становить:

- на одну дитину померлого годувальника 100 відсотків – 1247 грн.;

- на двох дітей 120 відсотків – 1496 грн. 40 коп.;

- на трьох і більше дітей 150 відсотків – 1870 грн. 50 коп.

Для оформлення допомоги необхідно звертатись до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

 
© 2018 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: info@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер