Головна
PDF Друк e-mail

 


Проіндексовані пенсії

  

           Порядок здійснення індексації завжди викликає чимало запитань. У Законі «Про індексацію грошових доходів населення» сказано про індексацію як про механізм збільшення розмірів доходів з урахуванням інфляційних процесів. Згідно зі статтею 2 зазначеного закону, індексують грошові доходи громадян, які не мають разового характеру та які одержано на території України. До них належать і пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат). А от соціальні виплати, які визначають залежно від прожиткового мінімуму, не індексують.

            Індексація грошових доходів відбувається тоді, коли величина індексу споживчих цін перевищує поріг індексації – 101%. Обчислює цей індекс та оприлюднює його щомісяця Держстат. Наприклад, у квітні нинішнього року індекс споживчих цін становив 103%. Поріг індексації перевищено, тому в травні 2014 року настали підстави для індексації пенсії. Для пенсіонерів, які не працюють, їх індексують у межах прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність (з грудня 2013 року це 949 грн).

            Індексація визначається для кожного пенсіонера індивідуально, залежно від місяця підвищення пенсії після перерахунків, розміру такого підвищення, а також залежно від інших обставин. Наприклад, пенсії обчислені в мінімальному розмірі, індексації не підлягають. Трохи інший підхід до індексації пенсії пенсіонера, який працює. Там передусім індексують суму оплати праці, а вже потім пенсію на підставі довідки, яку видали підприємство, установа чи організація та в якій зазначено розмір оплати праці, проіндексовану її суму й суму індексації. До того ж загальний дохід, який підлягає індексації, не має перевищувати прожиткового мінімуму, визначеного для працездатної особи. Отже, якщо пенсіонер, який працює, отримує за місцем роботи заробітну плату на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи й вищу, то відсутній розмір пенсії, який підлягає індексації.

 
© 2019 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: guszn@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер