Головна
PDF Друк e-mail

 


 

Про підсумки роботи Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації за I-півріччя 2014 року та завдання на II-півріччя 2014 року.

 

Протягом  першого півріччя 2014 року зусилля департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації було направлено на реалізацію завдань щодо покращення ситуації на повному ринку праці, поліпшення життєвого рівня населення, покращення соціального захисту населення.

 

Оплата праці.

Одним із заходів досягнення гідного життя громадян є реалізація державної політики підвищення доходів населення. Середньомісячна заробітна плата працівників, зайнятих в економіці,  за травень 2014 року становить 2675 грн. і порівняно з січнем 2014 року збільшилась  на 7,8 відс. Темп росту середньомісячної заробітної плати в області до  січня 2014 року − 107,8 відс., по Україні – 109,0 відс.

 

Заборгованість із виплати заробітної плати.

Заборгованість області станом на 1 січня (8308,7 тис. грн.) становила 1,0 відсотка до загального боргу в Україні (808167 тис. грн.), станом на 1 червня  − 0,5 відсотка до загального боргу по Україні (999275 тис. грн.).

            За  статистичними даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів за  станом на  1 червня 2014 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, організаціях, установах області становить 4623,7 тис. грн., порівняно з 1 травня 2014 року зменшилася на 673,9 тис. грн., або 12,7 відсотка.

За станом на 1 червня 2014 року  в 6 адміністративно-територіальних одиницях області повністю відсутня заборгованість: у м.Чоп, м.Хуст,  Іршавському, Міжгірському,   Перечинському та Свалявському районах.

Станом на 1 червня 2014 року згідно  затвердженого графіку заборгованість із виплати заробітної плати повинна становити 7494,2 тис. грн., а фактично становить 4623,7 тис. грн..

            Виконання графіка відбулося в основному за рахунок погашення заборгованості на підприємстві ТОВ „Закарпатполіметали” у сумі 4800,0 тис. грн.. Разом з тим, не дотримуються графіку погашення у містах  Ужгород, Мукачево, Великоберезнянському, Мукачівському, Рахівському, Тячівському та Ужгородському районах, окрім того у вказаних містах та районах області  виникли нові підприємства-боржники.

 

Є підприємства, які наростили борг протягом місяця:

                    ТОВ комплекс „Закарпаття” ” з 390,0 тис. грн. до 392,0 тис. грн., тобто на 2,0 тис. грн., або 0,5 відс. (м.Ужгород)

ВАТ АФ „Яворник” ” з 29,3 тис. грн. до 30,4 тис. грн., тобто на 1,1 тис. грн., або 3,8 відс. (Великоберезнянський район)

– філія Великоберезнянське лісове агропромислове господарство ” з 330,5 тис. грн. до 353,1 тис. грн., тобто на 22,6 тис. грн., або 6,8 відс.

– Агропромислово-торгове підприємство „Бобовище”  з 465,9 тис. грн. до 499,9 тис. грн., тобто на 34,0 тис. грн., або 7,3 відс. (Мукачівський район)

– Дубове ЗВВО з 247,3 тис. грн. до 304,3 тис. грн., тобто на 57,0 тис. грн., або 23,0 відс. (Тячівський р-н)

  виникла нова заборгованість на ВАТ „Конденсатор” в сумі 112,8тис. грн. (Рахівський район)

В органах державної виконавчої служби головного управління юстиції  у Закарпатській області за станом на 1 червня 2014 року знаходилося 493 виконавчих документів про стягнення  заборгованості  із  виплати заробітної    плати  у сумі  3846,6 тис. гривень. Відповідно до 218 виконавчих  документів стягнуто за виконавчими провадженнями  1210,1 тис. гривень.

Територіальною державною інспекцією з питань праці у Закарпатській області з початку 2014 року (станом на 1 червня 2014 року) здійснено 37 перевірок додержання законодавства про працю на 32 підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати. За результатами перевірок на розгляд до суду передано 20 протоколів про адміністративне правопорушення за ознаками частини 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, винесено 7 постанов про накладення штрафу згідно зі статтею 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Зайнятість населення.

За даними Держкомстату України чисельність безробітного населення  у віці   15-70 років за І квартал  2014 року в області  становила 61,6 тис. осіб, що на 7,6 тис. осіб більше, ніж за відповідний період 2013 року. Зайняте населення   за   І квартал 2014 року становило 523,7 тис. осіб, що  на 12,6 тис. осіб менше ніж за відповідний період 2013 року.

За  січень-травень 2014 року в області створено нових робочих місць для 6267 осіб. Завдання відповідно до Програми зайнятості населення Закарпатської області до 2017 року за відповідний період виконано на 33,8 відсотка.

Одночасно із введенням робочих місць відбувається процес їх ліквідації. Так, за січень-травень 2014 року було ліквідовано робочі місця, на яких працювало 5782 особи. Питома вага ліквідованих до створених складає 92,3 відс.

У рамках програми проводяться інформаційні семінари з питань зайнятості та організації підприємницької діяльності, організовуються громадські роботи для безробітних.

 

Легалізація  виплати заробітної плати

З  метою захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками, відповідними районними та міськими робочими групами здійснюються перевірки суб’єктів підприємницької діяльності з даних питань. Так, за січень- травень2014 року проведено 1186 таких перевірок. У результаті виявлено використання праці без належного оформлення трудових відносин – 539осіб Найбільше виявлено нелегально працюючих у торгівлі – 297 осіб. Укладено та зареєстровано у центрах зайнятості трудові договори  з490 працівниками.

За підсумками 5 місяців 2014 року  ефективно спрацювали робочі групи м.Хуст, м.Ужгород,  Тячівського,  Ужгородського районів.

Зокрема, за травень 2014 року жодної перевірки не було проведено робочими групами м.Мукачево, Виноградівському, Мукачівського, Свалясвькому районів.

Соціально-трудові відносини

Здійснювались заходи з удосконалення соціально-трудових відносин, поглиблення соціального діалогу в області.

Зокрема, у рамках соціального діалогу у звітному періоді на засіданні  Закарпатської обласної тристоронньої соціально-економічної ради розглянуто основні аспекти нової моделі вирішення трудових спорів в Україні.

Спостерігаються певні позитивні зрушення в питаннях колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин. Станом на 1 липня  2014 року на підприємствах, в організаціях та установах області укладено 4,0 тис. колективних договорів, що на 1,5 відс. вище показника минулорічного періоду. Поліпшення колективно-договірної роботи спостерігається у переважній більшості районів та міст області.

 

Альтернативна служба

Забезпечувалась робота обласної робочої групи у справах альтернативної (невійськової) служби. Протягом звітного періоду проведено три засідання, на яких розглянуто питання про направлення на альтернативну службу, звільнення зі служби, зміни місця тощо. Разом з місцевими органами виконавчої влади визначено понад 50 робочих місць для проходження громадянами області альтернативної служби. Ведеться контроль за її проходженням.

Атестація робочих місць

            Продовжувалась робота з приведення умов праці на робочих місцях у відповідність із вимогами санітарно-гігієнічних норм. Упродовж першого півріччя цього року перевірено стан атестації робочих місць на 690 підприємствах, що становить 85,0 відсотків всіх підприємств, де проведена атестація. На перевірених підприємствах підлягало атестації 3705 робочих місць, з них проатестовано 2895 робочих місць. За результатами перевірок складено 630 висновків, видано 457 приписів про усунення недоліків, оформлено 8 подань стосовно припинення дії безпідставно виданих наказів про результати атестації. Орієнтовна сума заощаджених коштів становить 7,0 тис. грн., що свідчить про посилення експертами з умов праці вимогливості щодо проведення атестації і системності контролю з боку департаменту.

Протягом звітного періоду найбільше проатестовано робочих місць в Тячівському районі – 1900 та м. Ужгород 1800  робочих місць. Однак, рівень роботи окремих управлінь з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці потребує суттєвого поліпшення. Найгірший стан з проведення атестації робочих місць в управліннях соціального захисту населення м. Чоп, в Мукачівському та Рахівському районах, що зумовлено тим, що посада експерта з умов праці у зазначених управліннях взагалі відсутня, а обов’язки з даних питань не покладені на інших спеціалістів.

            У ході проведення перевірок було надано 430 консультацій підприємствам установам організаціям та громадянам щодо правильності застосування нормативної бази стосовно атестації робочих місць.

В ЗМІ опубліковано 23 статті на різну тематику щодо порядку проведення атестації робочих місць, та порядок надання пільгових пенсій.

 

Гендерна рівність та протидія торгівлі людьми

В області реалізується Регіональна програма впровадження молодіжної, сімейної, демографічної та гендерної політики на 2011-2015 роки та проект „Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи щодо протидії торгівлі людьми в Закарпатській області”. В рамках зазначеного проекту були проведені навчання для працівників соціальних служб та відповідальних осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми та круглі столи в Мукачівській та Великоберезнянській райдержадміністраціях. З квітня 2014 року проходить інформаційна кампанія „Кожен постраждалий має право на допомогу”.

            За станом на 01.07.2014 Мінсоцполітики України надано статус постраждалих від торгівлі людьми і виплачено одноразову грошову допомогу у розмірі згідно з чинним законодавством шести  особам.

  

В області успішно реалізуються соціальні програми, спрямовані на соціальний захист  сімей з дітьми, малозабезпечених родин, інвалідів з дитинства шляхом надання соціальних допомог, житлових субсидій та соціальних послуг.

 

Протягомсічнятравня 2014 рокурізнимивидамидержавноїсоціальноїдопомогискористались 137919 сімей, щона10802сімїбільшеаналогічногоперіодуминулогороку; загальнасуманарахуваньстановить 758,9 млн.грн., щона125,8млн. грн. більшевідповідногоперіодуминулогороку.

 

Незважаючи на сьогоднішню складну ситуацію в державі забезпечується своєчасна виплата соціальних допомог.

 

            Для виплат державних допомог у 2014 рік визначено субвенції з Державного бюджету  в сумі 1731,5 млн. грн. (на 130,4 млн. грн. більше, ніж  у 2013 році).

 

Департамент координує роботу управлінь щодо забезпечення соціальних  виплат  громадянам України, які переселилися з тимчасово окупованої території Крим та районів проведення антитерористичної операції  -  Донецької та Луганської  областей. Станом на 1 липня за призначенням та виплатою державних допомог звернулося 39 таких громадян, з них поновлено виплату 14 заявникам, 25 триває призначення.

 

            Протягом 1 кварталу 2014 року соціальними інспекторами було проведено 7123 обстежень сімей з метою підтвердження права громадян на призначення адресних допомог та житлових субсидій. Крім цього, проведено 5378 перевірок  достовірності інформації про доходи та майновий стан громадян.  При здійсненні перевірок інспекторами виявлено 59 випадків подання неповної або недостовірної інформації про доходи та майновий стан отримувачів допомоги.

 

Субсидіями на житлово-комунальні послуги  протягом 5-ти місяців 2014 року скористалися  2069 сімей, сума нарахованих субсидій склала 7308,8 тис. грн.

 

Субсидію на тверде паливо і скраплений газ готівкою призначено 4817 сім`ям на загальну суму 4710,9 тис.грн.

 

Протягом квітня-травня проведено перерахунки раніше призначених субсидій в залежності від фактично використаних обсягів комунальних послуг в опалювальний період 2013-2014 року. Внаслідок здійснених перерахунків повернуто до державного бюджету коштів на суму 662,9 тис.грн.  

 

Для посилення соціального захисту малозабезпечених громадян у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги (газопостачання, централізоване опалення та централізоване постачання гарячої води) постановою Уряду передбачено з 1 липня 2014 року  надання населенню компенсації додаткових витрат. На виконання постанови, в області розпорядженням голови облдержадміністрації   утворена робоча комісія з питань координації діяльності з надання населенню житлових субсидій та компенсації  та затверджений план заходів.

 

   Забезпечується призначення компенсаційних виплатфізичним непрацюючим особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, станом на 1 червня такі виплати  призначено 1388 особам на загальну суму   875,3 тис. грн.

  

 

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, на 1 червня 2014 року перебуває  292 272 пільговиків різних категорій.

 

Протягом 5 місяців поточного року нараховано за фактично спожиті пільги на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ, послуги зв’язку, компенсаційні виплати за пільговий проїзд та інші послуги  46,9 млн. грн., що на 3,1 млн. грн. менше нарахувань 2012 року.

 

На 01.06.2014 року заборгованість по всіх пільгах становила  8,4 млн. грн.,  в тому числі 3,1 млн.грн. – заборгованість перед підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг;  4,3 млн.грн. – по пільгах з послуг зв’язку та інших, компенсації за пільговий проїзд, з них за пільговий проїзд – 3,4 млн.грн. (за аналогічний період  минулого року – 5,4 млн.грн.).Заборгованість буде погашатися по мірі надходження субвенції з державного бюджету.

 

Протягом І кварталу 2014 року 34 спеціалісти управлінь соціального захисту населення перевірили 2598 пенсійних справ, одночасно по цих справах перевірено і особові рахунки. Встановлено порушення діючого пенсійного законодавства у 29  випадках, що у  5 випадках призвело до переплат на суму    121.79 грн.  та у 7 випадках до недоплати на суму  1417.91 грн.

 

Крім цього, перевірено 3551 перерахунків пенсій, по яких виявлено порушення  діючого пенсійного законодавства у 7 випадках, що у 3 випадках призвело до недоплати на суму  1209.01 грн. та у 1 випадку призвело до переплати на суму  125.40 грн. Перевірено правильність та своєчасність виплати допомоги на поховання та недоодержаної пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера по 2678   документах.

 

На реалізацію заходів з питань, сім’ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми в обласному бюджеті на 2014 рік (після оптимізації видатків) визначено 40 тис.грн. Протягом 1 півріччя цього року завдяки цій програмі департамент провів два заходи – обласний семінар для працівників структурних підрозділів у справах сім’ї, відповідальних за оформлення нагородних матеріалів на присвоєння багатодітним матерям області почесного звання України “Мати-героїня”, а також регіональний тур Всеукраїнського конкурсу-фестивалю “Таланти багатодітної родини”  для талановитих та обдарованих дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей області, у якому взяло участь понад 100 дітей області.

 

На 1 липня 2014 року в області проживає 18998 багатодітних сімей, в яких виховуються 65824 дітей. З метою забезпечення права багатодітних родин на користування пільгами, передбаченими законом України “Про охорону дитинства”, управліннями соціального захисту  видано 18384 посвідчень батькам та 42162 дітям з багатодітних сімей.

 

Протягом І півріччя департаментом соціального захисту населення облдержадмністрації опрацьовано та підтримано біля двох тисяч нагородних матеріалів на багатодітних матерів області на присвоєння їм почесного звання України „Мати-героїня”. Значна частина їх знаходиться на розгляді Адміністрації Президента України. Однак, у зв’язку з ситуацією в Україні цього року покищо указів стосовно присвоєння почесного звання не приймалося.

 

Здійснюються заходи, спрямовані на попередження насильства в сім’ї.

 

За результатами першого кварталу цього року до органів внутрішніх справ області надійшло 921 звернення щодо насильства в сім’ї, з них 138 від чоловіків, 778 від жінок, та 5 від дітей. Відповідно винесено: 776 офіційних попереджень та 24 захисні приписи. Перебувають на обліку з приводу вчинення насильства в сім’ї  2173 особи, з них 2154 у службі дільничних інспекторів міліції та 19 у кримінальній міліції у справах дітей. Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді охоплено соціальними послугами з приводу насильства в сім’ї 32 сім’ї. У службах у справах дітей перебуває на обліку з приводу насильства чи жорстокого поводження з ними 87 дітей. Та відповідно здійснено 30 заходів з приводу захисту прав дитини від насильства в сім’ї.

 

Протягом І півріччя 2014 року за рахунок місцевих бюджетів, а також додатково залучених коштів від підприємств, організацій і установ усіх форм власності та господарювання, комерційних та благодійних структур надано грошову, матеріальну та натуральну допомогу 2991 особі пільгової категорії громадян у сумі 453,7 тис. грн.

 

Обстежено житлово-побутові умови проживання 2526 інвалідів та ветеранів війни, з них покращено 444 особам пільгової категорії (у відповідності до потреби).

 

З початку 2014 року з різних джерел фінансування виділено  142 санаторно-курортних путівок для забезпечення громадян пільгової категорії, видано 599 направлень  на технічні засоби реабілітації та 2101 направлення на протезно-ортопедичні вироби.

 

Видано 5 автомобілі в якості гуманітарної допомоги інвалідам різних категорій ( 1автомобіль – для дитини-інваліда, 2 автомобілі – для інвалідам з дитинства, 2 автомобіль – інваліду заг.зах.). Також, видано 1 автомобіль, з числа повернутих до департаменту, інваліду І групи ВВВ.

 

 Послуги з реабілітації дітей та дорослих з інвалідністю надає Обласний центр комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів. Протягом  першого півріччя 2014 року надав послуги з реабілітації  дітей  367 особам з інвалідністю, з яких 157 – діти-інваліди.

 

  Протягом І півріччя 2014 року в повному обсязі забезпечено виплату щомісячних пільг та компенсацій громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. За ініціативою департаменту  сесією обласної ради збільшено на 300 тис. грн. кошторисні призначення на забезпечення чорнобильців медикаментами при амбулаторному лікуванні.

 

Підготовлено 6 проектів розпоряджень, якими внесено відповідні зміни   до рішень сесії обласної ради щодо програми «Турбота», надано пільги в оподаткуванні Ужгородському виробничому підприємству «Синевір» УТОГ , а також  внесено зміни  до персонального складу комісій,  робота яких організовується департаментом.

 

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проведено відповідну підготовчу роботу щодо посилення соціального захисту бездомних осіб та громадян, звільнених з місць позбавлення волі, за підсумками якої виявлено ряд громадських організацій та релігійних громад, готових сприяти створенню закладів для громадян зазначених категорій. Обласною державною адміністрацією 03.07.2014 року направлено листи головам райдержадміністрацій, міськвиконкомів з проханням вишукати можливість для відкриття таких закладів. Як один з варіантів запропоновано розглянути можливість створення сектору обліку бездомних осіб при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

 

    В області функціонує 7 інтернатних установ, у яких станом на 01.04.2014 року проживало на повному державному утриманні 1166 громадян похилого віку, інвалідів і дітей з вадами фізичного та розумового розвитку.

 

За рахунок благодійних фондів, релігійної громади, приватних підприємств та спонсорської допомоги із-за кордону будинкам-інтернатам було отримано 485,7 тис.грн. гуманітарної допомоги. Пенсійним фондом протягом поточного року було перераховано до інтернатних установ 5675,9 тис.грн. і використано 4432,7 тис. грн. для покращення умов проживання підопічних.

 

За оперативними даними протягом 2014 року планується оздоровити всіх вихованців інтернатних закладів системи соціального захисту населення, в тому числі 45 дітей-інвалідів на березі Чорного моря.

 

   В області станом на 01.01.2014 року діють 19 територіальних центрів, з їх числа 12 розташовані у містах та 7 у сільській місцевості.

 

В цих структурах функціонують 66 відділень:

 

- 21 відділення соціальної допомоги вдома;

 

- 21 відділення соціально-побутової адаптації;

 

- 16 стаціонарних відділень для постійного та тимчасового проживання.

 

Станом на 01.07.2014 року обслужено 16 034 пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян, які потребують соціального обслуговування та надання соціальних послуг.

 

  
© 2019 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: guszn@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер