Інформація PDF Друк e-mail

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання Додаткових заходів щодо соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців учасників

антитерористичної операції та  членів  їх  сімей, вшанування  пам’яті  загиблих  на 2018-2020 роки затверджених розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 12.02.2018  №70

станом на 01.07.2018 року 

 

з/п

Перелік заходів

Стан виконання

1

2

3

 1. 1.1.

Забезпечення роботи робочої групи для вирішення проблемних питань учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та сімей загиблих учасників АТО, які проживають на території району, міста (із залученням спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, територіальних управлінь (відділів) центральних органів виконавчої влади, військкоматів, представників громадських, благодійних організацій, волонтерів)

В райдержадміністраціях та міськвиконкомах створено та діють робочі групи для вирішення проблемних питань учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та сімей загиблих військовослужбовців  учасників АТО, які проживають на території району, міста (із залученням спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, територіальних управлінь (відділів) центральних органів виконавчої влади, військкоматів, представників громадських організацій, волонтерів, благодійників).

Робочі групи шляхом анкетування за розробленими анкетами відвідують кожного учасника АТО, визначають їх соціальні потреби, за результатами якого органи виконавчої влади на місцях розробляють власні програми соціальної підтримки даної категорії громадян. В анкетах зазначено контакти учасника АТО для зворотного зв’язку, програми вважатимуться виконаними після вирішення всіх проблемних питань кожного учасника АТО.

За попередніми даними військових формувань учасниками антитерористичної операції є понад чотири тисячі військовослужбовців з числа мешканців області, з них більше 500 зазнали поранень, 95 загинули.

За даними райдержадміністрацій, міськвиконкомів станом на 1 липня 2018 року 4882 учасників АТО, яким встановлено статус учасника бойових дій та видано відповідне посвідчення, взято на облік для призначення відповідних пільг та компенсацій згідно чинного законодавства управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів.

 1. 2.2.

Відвідування робочою групою кожного учасника антитерористичної операції, та членів сімей загиблих учасників АТО, проведення детального анкетування всіх учасників АТО (за згодою) за анкетою, розробленою департаментом соціального захисту облдержадміністрації (Додаток до заходів)

 1. 3.3.

Вжиття за результатами анкетування необхідних заходів щодо вирішення проблемних питань учасників антитерористичної операції  та  членів  їх  сімей, вшанування  пам’яті  загиблих 

 

  Станом на 1 липня 2018 року проанкетовано 2914 осіб з числа учасників АТО та членів сімей загиблих та визначено їх соціальні потреби. Складено соціальні паспорти сімей зазначеної категорії.  

  Членами робочої групи за результатами анкетування вирішуються проблемні питання учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Робота щодо анкетування вищевказаних осіб продовжується по мірі їх демобілізації.

 

 1. 4.4.

Рекомендувати взяти шефство над кожною сім’єю загиблого учасника АТО (за участю депутатів всіх рівнів, благодійників, меценатів).

 

   Депутатами різних рівнів, благодійниками та меценатами взято шефство над  сім’ями загиблих учасників АТО.

 1. 5.5.

Забезпечення діяльності інформаційно-консультативного центру для надання допомоги військовослужбовцям, учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, членам сімей загиблих учасників АТО, надання їм відповідних послуг за принципом „єдиного вікна”, а також соціальних та медичних послуг із виїздом у місця проживання демобілізованих військовослужбовців і запровадження роботи телефонної „гарячої лінії” (із залученням спеціалістів структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних управлінь центральних органів виконавчої влади, військкомату, представників громадських організацій, волонтерів, благодійників тощо)

Продовжує свою діяльність інформаційно-консультативний центр для надання допомоги військовослужбовцям, учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, членам сімей загиблих учасників АТО, надання їм відповідних послуг за принципом „єдиного вікна”, а також соціальних та медичних послуг із виїздом у місця проживання демобілізованих військовослужбовців. Запроваджено також роботу телефонної „гарячої лінії” (тел. (03122) 3-55-46, 61-74-76, 61-54-05 ).

   Крім того, працюють :

Гаряча телефонна лінія для волонтерів:

Обласна "гаряча" телефонна лінія для оперативного опрацювання інформації, яка надходить від волонтерів та громадських організацій стосовно антитерористичної операції на сході України (0312) 69-60-18;

«Гарячі» лінії УСБУ в Закарпатській області:

   В Управлінні СБУ в Закарпатській області цілодобово діють номери телефонів, за якими громадян просять звертатися у разі виявлення небезпечних предметів, а також повідомляти про факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб та інформацію про наміри здійснення сепаратистської та терористичної діяльності:
(0312) 61-31-00,

066-899-78-38 (МТС);

097-256-54-30 (Київстар);

063-345-39-91 (Life).

«Гарячі» лінії УМВС в Закарпатській області:

   Закарпатська міліція запроваджує контактні телефони оперативних штабів міськрайорганів області, на які закарпатці та гості нашого краю зможуть повідомляти інформацію щодо можливих проявів тероризму та екстремізму в краї, а також про проблеми, пов′язані з мобілізаційним призовом до лав Збройних Сил. 69-50-09

    Департаментом охорони  здоров'я видано наказ від 14.03.2018  №158-о „Про додаткові заходи у галузі охорони здоров'я щодо соціальної підтримки, адаптації учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, вшанування пам’яті загиблих на 2018-2020 роки” на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 12.02.2018 №70 „Про додаткові заходи щодо соціальної підтримки, адаптації учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, вшанування пам’яті загиблих на 2018-2020 роки”, яким забезпечено організацію в області належної медичної допомоги демобілізованим членам АТО та членами їх сімей.

   Медична «гаряча лінія» для воїнів АТО:

Для оперативного вирішення проблемних питань  щодо надання медичної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони проведення АТО, працює телефон «гарячої лінії»:

(0312) 64 12 06 – Ужгород,

моб. тел. 0504320779.

Закарпатський обласний контактний центр: всі дзвінки від громадян приймають фахівці Контактного центру за єдиним безкоштовним номером телефону обласної «гарячої лінії» 0-800-501-484  та невідкладно надсилають на опрацювання відповідним органам виконавчої влади, які розглядають звернення та надають письмові відповіді заявникам.

 

 1. 6.6.

Надання одноразової матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, пораненим, травмованим (або одному з членів їх сімей), сім’ям загиблих мешканців Закарпатської області – учасників антитерористичної операції

   Відповідно до рішення десятої сесії VІІ скликання обласної ради, від 22.02.2018 року №1066 внесено зміни і доповнення до Програми „Турбота” щодо посилення соціального захисту громадян на 2016 – 2018 роки, якими передбачено надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують соціальної підтримки в тому числі громадянам з числа учасників АТО. Згідно внесених змін, учасникам АТО, одноразова матеріальна допомога виплачується відповідно до ступеню втрати  працездатності у відсотках, затверджені розміри становлять від 3000,00 до 30 000,00 грн.

Видатки обласного бюджету на виплату матеріальної допомоги для даної категорії громадян станом на 25.06.2018  склали – 1, 9 млн. гривень (в тому числі 21 пораненим учасникам АТО у сумі 190 тис. грн. та 707  учасникам АТО у сумі 1,8 млн. гривень).

 

 1. 7.7.

Придбання житла (якщо вони його потребують та перебувають на обліку для поліпшення житлових умов) для членів сімей загиблих у зоні АТО військовослужбовців та інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців учасників антитерористичної операції

 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 19.10.2016 № 719 „Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей” (зі змінами),  відповідно до якої передбачено компенсацію на закупівлю житла даній пільговій категорії громадян. 

    Для надання грошової компенсації на закупівлю житла пільговій категорії громадян відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016         № 719 „Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей” (зі змінами) та „Розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення  для сімей загиблих осіб, визначених абзацами п’ятим – восьмим пункту 1 статті 10, а також для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, визначених пунктам 11-14 частини другої статті 7 Закону України  „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та осіб, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, та потребують поліпшення житлових умов, на 2017 рік”, затвердженого  розпорядженням  Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 № 673-р, у 2017 році  для 5 сімей вищезазначених категорій громадян, що проживають в області (2 сімей загиблих, 3 сімей інвалідів І-ІІ групи) для Закарпатської області додатково з державного бюджету надійшло 3,56 млн. гривень. Станом на 01.07.2018 4 сім’ї даної пільгової категорії (м. Ужгород (2 сім’ї інвалідів ІІ групи), м. Мукачево (сімя загиблого), м. Мукачево (сімя інваліда ІІ групи) вже придбали собі житло за кошти зазначеної державної субвенції на загальну суму 3,308 млн. грн. (у тому числі 3,123 млн.грн. з державного бюджету, та 185,0 тис. грн. з місцевих бюджетів).

    Станом на 01.07.2018 року відповідно до вищезазначеної постанови КМУ від 19.10.2016 № 719 департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА  підготовлено та подано до Мінсоцполітики України інформацію щодо потреби у наданні грошової компенсації для сімей загиблих, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та осіб з інвалідністю внаслідок війни І‒ІІ груп, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов, яка склала 2,3 млн.гривень для 2 сімей загиблих (м. Мукачево, Тячівський р-н) та 1 сім’ї особи з інвалідністю ІІ групи (Перечинський р-н).

   Станом на 01.07.2018  року, відповідно до  помісячного розподілу асигнувань за відповідною бюджетною програмою 2511120 в область частково надійшли кошти в розмірі 1 753,49 тис. гривень, які розподілені для виплати вищевказаної компенсації в УПСЗН Мукачівської міськради (в повному обсязі - 878,969 тис. грн.) та в УСЗН Тячівської РДА (частково - 874,521 тис. грн.). Другий транш в розмірі 155,274 тис. грн. надійде в вересні 2018 року,  третій транш в розмірі 419,565 тис. грн. – в жовтні 2018 року.

     Крім того, на запит Мінсоцполітики України та у зв’язку з прийняттям 18.04.2018 року постанови КМУ № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», 04.05.2018 року було подано уточнену інформацію щодо потреби у наданні грошової компенсації для  поліпшення житлових умов осіб зазначеної пільгової категорії, яка орієнтовно склала 2,18 млн. гривень для 3 осіб з інвалідністю (м. Виноградів).

 1. 8.8.

Створення  належних умов для забезпечення житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян з числа учасників АТО та членів їх сімей, які проживають у Закарпатській області, шляхом створення сприятливих умов для будівництва, удосконалення механізмів придбання житла і забезпечення на цій основі подальшого розвитку системи іпотечного житлового кредитування (50*50)

З 01.01.2018 року розпочала діяти розроблена спільно із Закарпатським регіональним управлінням Державної спеціалізованої фінансової установи „Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” Комплексна соціально-економічна програма забезпечення молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб житлом у Закарпатській області на 2018-2022 роки, затверджена рішенням восьмої сесії Закарпатської обласної ради від 29.09.2017      № 909, відповідно до якої будуть створені  належні умови для забезпечення житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян, учасників АТО та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Закарпатській області, шляхом створення сприятливих умов для будівництва, удосконалення механізмів придбання житла і забезпечення на цій основі подальшого розвитку системи іпотечного житлового кредитування (50*50).

 Програмою зокрема передбачено надання безповоротної фінансової допомоги учасникам АТО (членам їх сімей) та ВПО для забезпечення житлом. На першому етапі виконання програми (2018-2020 роки) орієнтовні обсяги фінансування, передбаченого на ці заходи : з обласного бюджету – 10200 тис. грн. , з районних та міських ( міст обласного значення) бюджетів - 7170 тис. грн., з інших джерел незаборонених законодавством – 6400 тис. грн.

  Станом на 01.01.2018 в Закарпатському регіональному управлінні Державної спеціалізованої фінансової установи „Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву ” на отримання допомоги для забезпечення житлом було зареєстровано 8 учасників АТО, а станом на 01.07.2018 – 20 учасників АТО.

За період з травня до червня 2018 року із спеціального фонду Закарпатського обласного бюджету надійшло фінансування в обсязі 1000000,00 грн. для надання фінансової підтримки учасникам АТО (членам їх сімей)та внутрішньо переміщеним особам для забезпечення їх доступним житлом.

У зв’язку із тим, що Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України готуються зміни до Порядку надання державної підтримки для забезпечення громадян доступним житлом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 року № 140, який взято за основу у затвердженій обласній Програмі, то станом на 01.07.2018 кошти фінансової підтримки не надавалися учасника АТО (членам їх сімей) і внутрішньо переміщеним особам. Однак, після внесення відповідних змін,Закарпатське регіональне управління „Держмолодьжитлаˮ планує використати дані кошти до кінця поточного року.

    Крім того, рішенням сесії Ужгородської міської ради 12.09.2017 року № 760 затверджена Програма забезпечення молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб житлом у м. Ужгороді на 2018 − 2022 роки. Метою Програми є створення належних умов для забезпечення житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян, учасників АТО та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб, які проживають у місті Ужгород, шляхом створення сприятливих умов для розвитку будівництва, удосконалення механізмів придбання житла і забезпечення на цій основі подальшого розвитку системи іпотечного житлового кредитування. Основними заходами Програми є надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам (в тому числі, багатодітним родинам), що потребують поліпшення житлових умов на будівництво  і придбання житла; їх обслуговування; надання цільової фінансової підтримки учасникам АТО, членам їх сімей й внутрішньо переміщеним особам на обов’язковий власний внесок на безповоротній основі. На 2018 рік Програмою затверджено обсяг ресурсів на суму 8800,0 тис. грн, у тому числі: з обласного бюджету - 1200,00 тис.грн, міського бюджету - 4500,00 тис.грн, інші джерела фінансування - 3100,00 тис.грн.

 Також, відповідно рішення VI сесії VII скликання Хустської міської ради від 22.09.2017 року № 663 затверджена Комплексна соціально-економічна програма забезпечення молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб житлом у    м. Хуст на 2018-2022  роки. У міському бюджеті на 2018 рік кошти на реалізацію даної програми не передбачені.

 1. 9.9.

Виявлення та облік учасників АТО та членів сімей загиблих учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов, але не перебувають на квартирному обліку

При виявленні  учасників АТО та членів сімей загиблих учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов, але не перебувають на квартирному обліку відділами містобудування, архітектури, інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрацій (міськвиконкомів) спільно з органами місцевого самоврядування продовжуються роботи щодо взяття на облік для поліпшення житлових умов даної категорії осіб.

 1. 10.10.

Забезпечення учасникам АТО та членам сімей загиблих можливості реалізувати право на безоплатне передавання земельних ділянок із державної (комунальної) власності для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

Для надання допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції та членів родин військовослужбовців, загиблих у ході її проведення, Закарпатською обласною державною адміністрацією разом з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та територіальними органами Держгеокадастру області здійснюється ряд заходів, спрямованих на виділення земельних ділянок.

Станом на 05.07.2018 Головним управлінням Держгеокадастру у Закарпатській області було підібрано учасникам АТО 364 земельні масиви на площу близько 2755 га, з них: для будівництва житлового будинку 94 га; для індивідуального садівництва 736 га; для дачного будівництва 9 га; для ведення особистого селянського господарства 1916 га.

На сайті Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області розміщено інформацію про місце розташування, цільове призначення та площу земельних ділянок, які можуть бути відведені учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції.

Відповідно до інформації Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області до органів виконавчої влади (в тому числі і до Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області) та органів місцевого самоврядування за станом на 05.07.2018 подано 7139 заяв учасників АТО та членів їх сімей на отримання земельних ділянок.

За результатом розгляду заяв:

Надано  4599 дозволів на розроблення проектів землеустрою (на загальну площу 1687,1993 га), 927 особам по різним причинам відмовлено у наданні дозволу.

Розподіл за видами цільового призначення земель щодо ділянок по яких прийнято рішення, розпорядження, наказ щодо надання дозволу на розроблення проектів землеустрою є наступним:

1512 земельних ділянок загальною площею 142,5253 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка);

1881 земельні ділянки загальною площею 218,4935 га для індивідуального садівництва;

1126 земельних ділянок загальною площею 1321,1837 га для ведення особистого селянського господарства

80 земельних ділянок загальною площею 5,00 га для індивідуального дачного будівництва.

Із загальної кількості наданих дозволів на розроблення проектів землеустрою (4599 дозволів) по 2005 земельних ділянках прийнято рішення щодо затвердження проекту землеустрою та передачу ділянки у власність (з них Головним управлінням Держгеокадастру у Закарпатській області видано 1527 наказів про передачу земельну ділянку  у власність).

 

 1. 11.

Встановлення додаткових до передбачених законодавством пільг учасникам бойових дій та членам сімей загиблих в АТО

Окремі органи місцевого самоврядування встановлюють додаткові пільги сім’ям загиблих учасників АТО.

     Зокрема,відповідно до рішення ХVIІІ сесії VII скликання Ужгородської міськради від 14 грудня 2017 року  № 894 «Про Програму додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2018 рік» затверджено надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції на сході України з числа мешканців м. Ужгорода, надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників АТО на поховання, а також місячної адресної допомоги членам сімей загиблих учасників АТО - мешканців м. Ужгород, яким надано відповідний статус, на покриття додаткових витрат на житлово-комунальні послуги. За  І-ІІ квартал 2018 року було надано матеріальну допомогу 36 учасникам АТО на суму 71,0    тис. грн., 24 членам сімей загиблих учасників АТО 72,0 тис. грн. на покриття додаткових витрат на житлово-комунальні послуги. Також згідно рішення XIХ сесії VII скликання Ужгородської міськради від 08.02.2018 № 962 «Про надання грошової допомоги малозабезпеченим мешканцям міста» 11 членам загиблих учасників АТО з числа мешканців м. Ужгород було надано матеріально допомогу на загальну суму 55,0 тис. грн.

 Рішенням 33 сесії 7-го скликання  Мукачівської міської ради від 30.11.2017 року № 887 затверджено Програму «Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців» на 2018 -2020 роки.  Протягом І та ІІ кварталу 2018 року надано одноразову матеріальну допомогу 132 учаснику антитерористичної операції  на суму 769 тис. грн, та 1 сім’ї загиблого учасника АТО 10,0 тис. грн.

 Станом на 01.07.2018 року за рахунок коштів місцевих бюджетів в області одноразову матеріальну допомогу отримав 482 учасник АТО  на загальну суму 1,44 млн. гривень та 24 членів сімей учасників АТО на загальну суму 95,7 тис. гривень.

845 учасників АТО та 47 членів сімей учасників антитерористичної операції забезпечено безкоштовний проїзд у приміському та міжміському автомобільному і залізничному транспорті.

 

 1. 12.12.

Забезпечення  безкоштовного оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (в тому числі дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних в районі проведення антитерористичних операцій)

   В області проживають 2102 дітей учасників АТО (з них 2063 - дитини учасників АТО та 39 дітей з числа загиблих учасників АТО). Питання про оздоровлення дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь в АТО, перебуває на контролі департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Протягом 2018 року планується оздоровити 1270 дітей  даної пільгової категорії (з них 1235 дітей учасників АТО  та 35 дітей з числа загиблих учасників АТО).

      Станом на 01.07.2018 року оздоровлено 417 дітей учасників АТО в таких закладах:

1) Комунальне підприємство "Дитячий оздоровчий табір "Зачарована долина” Шевченківського району м. Києва

2) Позаміський дитячий табір оздоровлення та відпочинку "Горбок"

3) Державне підприємство України "Міжнародний дитячий центр "Артек"

4) Державне підприємство "Український дитячий центр "Молода гвардія"

      Крім того, 8 дітей учасників АТО оздоровлюються та відпочивають в дитячих оздоровчих закладах:

1) ДПУ "Міжнародний дитячий центр "Артек"

2) ДП "Український дитячий центр "Молода гвардія"

     Зокрема, 7 дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій, учнів Чопської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, з 15 до 28 березня 2018 року безкоштовно відпочивали у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «Арніка».

    Питання про оздоровлення дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь в АТО, постійно перебуває на контролі департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

 

 1. 13.13.

Забезпечення відпочинку дітей які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (в тому числі дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних в районі проведення антитерористичних операцій) в літній період у таборах з денним перебуванням в закладах освіти області

    Протягом літнього періоду 2018 року планується першочергово забезпечити оздоровчими та відпочинковими послугами дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, відповідно до „Регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018-2021 роки” та Плану заходів на 2018 рік для реалізації вищезазначеної програми, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації № 28 від 19.01.2018.

 

 1. 14.

Забезпечення позачергового санаторно-курортного лікування учасників АТО, а також відшкодування за самостійне санаторно-курортне лікування цієї категорії громадян

 

    Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників АТО та постраждалих учасників Революції Гідності обсяг асигнувань на Закарпатську область складає 539,5 тис. грн. Станом на 01.07.18 з них профінансовано 273,6 тис. грн., укладено 15 договорів для оздоровлення 15 учасників бойових дій, з числа учасників АТО.

 Крім того, загальнообласною Програмою ,,Турбота” щодо посилення соціального захисту громадян на 2016-2018  роки (зі змінами) передбачено можливість відшкодування  за рахунок коштів обласного бюджету вартості самостійного оздоровлення для всіх пільгових категорій громадян  у розмірі 700 тис. грн. протягом 2018 року, в тому числі для  учасників  АТО та членів сімей загиблих учасників АТО у відповідності до поданих заяв та підтверджуючих документів. Станом на 01.07.2018 подано 6 заяв учасників бойових дій на загальну суму 47 190 тис. грн. 

     Санаторно-курортними закладами області з власних резервів виділено 55 благодійних короткотермінових  путівок для оздоровлення пільгових категорій громадян (в т.ч. для учасників АТО та членів сімей загиблих учасників АТО).

    Станом на 01.07.2018 року, 17 громадян даної пільгової категорії вже оздоровилися (в тому числі 3 членів сімей загиблих учасників АТО).

 

 1. 15.14.

Забезпечення безкоштовним харчуванням дітей загиблих учасників АТО – учнів 1 – 11 класів загально-освітніх навчальних закладів

Відділами (управліннями) освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів, навчальними закладами обласного підпорядкування забезпечуються безкоштовним харчуванням обідами учні 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів - діти загиблих учасників АТО. Вихованці дошкільних навчальних закладів зазначеної категорії забезпечуються безкоштовним триразовим харчуванням.

 Крім того, діти учасників АТО у першочерговому порядку зараховуються до дошкільних навчальних закладів та звільняються від сплати за додаткові освітні послуги в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах.

Станом на 01.07.2018 року видатки місцевих бюджетів для реалізації пільги з забезпечення безкоштовним харчуванням дітей загиблих учасників АТО склали     1 286,3 тис. гривень, а для реалізації пільги по оплаті за навчання у дошкільних, позашкільних закладах (школах естетичного виховання, спортивних школах тощо) видатки склали 88,30 тис. гривень.

    Послуги у сфері фізичної культури та спорту, що надаються дитячо-юнацькими спортивними школами на території Закарпатської області, здійснюються на безоплатній основі незалежно від форм власності та підпорядкування зазначених закладів.

 1. 16.15.

Забезпечення безкоштовним триразовим харчуванням вихованців дошкільних навчальних закладів з числа дітей військовослужбовців, які загинули під час проведення АТО

 

 1. 17.16.

Звільнення дітей учасників АТО від сплати за додаткові освітні послуги у навчальних закладах, дитячо-юнацьких спортивних школах, школах естетичного виховання та гуртках, студіях і секціях при дошкільних, позашкільних і культурно-освітніх закладах

 1. 18.17.

Першочергове влаштування до дошкільних навчальних закладів дітей дошкільного віку, один з батьків яких – військовослужбовець, який знаходиться або загинув у зоні АТО

    Проводиться першочергове влаштування до закладів дошкільної освіти дітей, один з батьків яких – військовослужбовець, який знаходиться або загинув у зоні АТО

 1. 19.19.

Надання пільг з оплати за навчання студентів, батьки (один із них) яких загинули під час участі в АТО

   Здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства надання пільг із оплати за навчання студентів, батьки (один із них) яких загинули під час участі в АТО.  

 1. 20.

Проведення координаційної роботи між громадськими та волонтерськими організаціями, об’єднаннями, благодійними фондами із виконавчими органами державної влади, установами та організаціями щодо надання допомоги військовослужбовцям, які брали чи беруть участь під час проведення АТО, та членам їх сімей

Райдержадміністраціями та міськвиконкомами налагоджено контакти та роботу з волонтерськими громадськими організаціями. Діють відповідні робочі групи взаємодії з місцевими представниками волонтерських організацій та рухів. Вивчено їх проблеми та потреби, надається сприяння в організації заходів з надання всебічної та оперативної допомоги учасникам АТО. З метою налагодження співпраці та взаємодії з громадських організацій учасників АТО, для сприяння реалізації їх статутної діяльності, керівництвом органів виконавчої влади проводяться зустрічі з активами ГО учасників АТО.                                               

      У червні пройшло обговорення заходів практичної реалізації у Закарпатській області Указу Президента України  «Про підтримку розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях», котрий покликаний активізувати дії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на вдосконалення та розвиток системи спортивної реабілітації учасників бойових дій. Участь у засіданні за круглим столом, яке  відбулося в Закарпатській ОДА, взяли представники громадських організацій:«Спілки учасників бойових дій «Об’єднані війною», «Ліги ветеранів АТО та бойових дій «Карпатська земля», а також власники спортивних об’єктів різних форм власності. До обговорення долучилися також військові та представники департаменту  соціального захисту населення та охорони здоров’я  ОДА, управління молоді та спорту,  обласного військового комісаріату, Національної Гвардії  України, регіональних центрів «Інваспорт» та «Спорт для всіх». Серед пропозицій учасників круглого столу – забезпечення доступності  фізкультурно-оздоровчих послуг та послуг зі спортивної реабілітації, розробка та подальша реалізація проектів, програм та окремих заходів для учасників бойових дій. Рекомендації будуть включені у розроблений план заходів розвитку в Закарпатській області системи спортивної реабілітації учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції на 2018 та подальші роки

 

 1. 21.20.

Сприяння широкому висвітленню в комунальних і державних засобах масової інформації області матеріалів з питань соціально-правового забезпечення членів родин загиблих учасників АТО, поранених, інвалідів, учасників АТО, а також розміщенню на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації та у ЗМІ інформації з контактними номерами телефонів «гарячої лінії» для учасників АТО

     В електронних засобах масової інформації і на радіо регулярно демонструються ролики на підтримку патріотичного духу та мобілізації, подаються інтерв’ю, коментарі представників волонтерських і громадських рухів. Інформаційні повідомлення на цю тематику оприлюднюють і телевізійні канали Філія НТКУ "Закарпатська регіональна дирекція", „Мукачево „М-студіо”, „Даніо” та веб-сайти: carpathia.gov.ua, zakarpattya.net.ua, uzhgorod.net.ua, ua-reporter.com, mukachevo.net,  goloskarpat.info, karpatnews.in.ua тощо.

    Засоби масової інформації області висвітлюють військово-політичну ситуацію в державі та вжиті органами державної влади заходи з надання гуманітарної допомоги населенню окремих територій у районі проведення антитерористичної  операції в Донецькій та Луганській областях.

     Регіональною телерадіокомпанією започатковано відповідні програми (рубрики), спрямовані на роз’яснення тем, що стосуються мобілізації, соціального захисту учасників АТО (родин), механізму надання відповідних пільг і допомог, волонтерства, надання психологічної допомоги учасникам АТО (родинам) тощо. Також висвітлюються питання про жителів Закарпаття, які долучаються до допомоги учасникам АТО та переселенцям, займаються волонтерською діяльністю.

 1. 22.22.

Сприяння професійній адаптації безробітних із числа осіб, звільнених з військової служби після участі в АТО, шляхом:

    - організації професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації даної категорії осіб, у тому числі шляхом стажування на робочому місці, під замовлення роботодавців, та з використанням мережі навчальних закладів державної служби зайнятості;

 - видачі ваучерів для  підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці

    З метою інформування та мотивації до вибору цивільної професії демобілізованих учасників АТО, базовими центрами зайнятості проводяться спеціальні семінари для військовослужбовців учасників, тренінги та Дні учасників АТО.

Зокрема, протягом січня-березня 2018 року  в Ужгородському міському центрі зайнятості пройшли стажування на робочому місці 2 особи з числа учасників АТО. З них одна особа працевлаштована.

7 лютого 2018 року Ужгородським районним центром зайнятості за участю представника УПСЗН РДА, представника ГО «Наше рідне Закарпаття» було проведено зустрічі з учасниками АТО. На цій зустрічі було надано інформацію про проект професійної перепідготовки учасників АТО, членів їх сімей, завдяки підтримки міжнародного фонду соціальної адаптації (МФСА м.Києві) та громадської організації «Наше рідне Закарпаття», який фінансується Королівством Норвегії.

    За інформацією поданою Закарпатським обласним центром зайнятостіпроходили професійне навчання, шляхом стажування на робочому місці, 14 безробітних осіб з числа учасників АТО за такими професіями: бібліотекар, виробник джгутів, інкасатор водій автотранспортних засобів, косметик, комірник, механік, монтажник зв’язку-кабельник та інші. Закінчили навчання 14 осіб, з них 12  працевлаштовані.

Станом на 01.07.2018 року за інформацією поданою Берегівської райдержадміністрації з початку 2018 року 4 безробітних з числа учасників АТО працевлаштовані за сприяння служби зайнятості, 1 безробітний пройшов підвищення кваліфікації та був працевлаштований по закінченні навчання.

Крім того, за звітній період у районному Центрі зайнятості Виноградівської РДА зареєстровано 12 учасників АТО, працевлаштовано  5 осіб, з них 1 отримав одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Дві особи проходили підвищення кваліфікації шляхом стажування безпосередньо на робочому місці під замовлення роботодавця. Продовжують отримувати послуги Державної служби зайнятості 2 особи. Протягом звітного періоду учасникам АТО ваучери на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації не видавалися.

  Надається весь спектр профінформаційних та профорієнтаційних послуг.

 

 1. 23.23.

Надання безоплатної первинної правової допомоги щодо захисту прав постраждалих, членів сімей загиблих під час проведення АТО

Постійно проводиться робота з надання первинної правової допомоги щодо захисту прав постраждалих, членів сімей загиблих під час проведення АТО. За інформацією Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області до громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги при Головному територіальному управлінні юстиції у Закарпатській області у ІІ кварталі 2018 року звернувся 154 громадянин, однак осіб вищезазначеної категорії серед них не було.

Також, за І квартал 2018 року працівниками Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено 4 групові заходи «Правова підтримка учасників АТО», під час яких інформаційними та юридичними послугами охоплено 217 осіб, а також розповсюджено інформаційні матеріали з відомостями про права осіб, які брали участь в АТО.

Також, до відділу «Перечинського бюро провової допомоги» Ужгородського МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги за період з 01.01.2018 по 01.04.2018 року за безоплатною правовою допомогою звернулося 4 учасники АТО, з яких 3 отримали безоплатну первинну правову допомогу (юридичні консультації) з питань сімейного, земельного та цивільного законодавства та 1 учасник АТО отримав безоплатну вторинну допомогу. Також зазначаємо, що фахівцями бюро правової допомоги проводяться виїздні прийоми в населених пунктах Перечинського району, в рамках яких жителям громади надається інформація щодо категорій осіб, які мають право на безоплатну правову допомогу.

 1. 24.24.

Надання соціальних послуг військовослужбовцям, які брали участь під час проведення АТО, та членам їх сімей відповідно до потреб

З метою належної організації роботи районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо вирішення проблемних питань військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей Закарпатським обласним ЦСССДМ протягом звітного періоду вжито ряд заходів:

10 січня 2018 року прийнято наказ № 01-10/3 “Про покращення якості надання соціальних послуг учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей”;

31 січня 2018 року організовано та проведено семінар-навчання на тему:  “Соціально-психологічна підтримка ветеранів антитерористичної операції” для спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівців із соціальної роботи та представників інших суб’єктів соціальної роботи;

18 січня та 9 лютого 2018 року організовано та проведено Іршавським районним  та Хустським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді засідання групи взаємодопомоги для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей;

     Організовано надання 1155 соціальних послуг 398 сімей/осіб учасників антитерористичної операції, та проведення оцінки потреб 398 сімей та осіб учасників антитерористичної операції, у тому числі сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, та здійснюється соціальне супроводження 2 сім’ї учасників антитерористичної операції;за результатами проведеної роботи:183 особам надано юридичну допомогу,117 особам надано психологічну допомогу,99 особам надано допомогу у отриманні матеріальної допомоги,51 особі надано допомогу у оформленні/відновленні документів,49 особам надано допомогу у отриманні земельної ділянки,45 осіб залучено до участі у групах взаємодопомоги, конкурсах, спортивно-оздоровчих заходах тощо,13 особам надано гуманітарну допомогу, 6 особам надано допомогу щодо працевлаштування,4 особам надано послугу соціального супроводу при працевлаштуванні (у результаті письмово клопотання Центру),3 особам надано допомогу щодо влаштування дитини до дошкільного закладу освіти,2 особам надано допомогу щодо формування/відновлення соціальних навичок та умінь, навичок соціальної компетенції,2 особам надано допомогу щодо постановки на облік до центру зайнятості,1 особі надано допомогу у постановці на квартирний облік, 1 особі надано допомогу у отриманні житла;

   На офіційних сайтах Закарпатського обласного ЦСССДМ та облдержадміністрації, та в засобах масової інформації розміщено матеріали, які містять інформацію щодо переліку соціальних послуг та отримання соціальних допомог, установлених законодавством, для вирішення соціальних питань сімей військовослужбовців. 

 1. 25.25.

Залучення учасників АТО, членів їх сімей до роботи в групах взаємодопомоги та взаємопідтримкивійськовослужбовців та членів їх сімей, створених при райдержадміністраціях та міськвиконкомах

 

   За поданням інформації райдержадміністрацій міськвиконкомів учасники АТО та члени їх сімей залучаються до роботи в групах взаємодопомоги та взаємопідтримки військовослужбовців та членів їх сімей.

 1. 26.26.

Надання допомоги сім’ям загиблих учасників АТО та померлих у результаті поранення в організації та проведенні похорону

    Надається допомога сім’ям загиблих учасників АТО та померлих у результаті поранення в організації та проведенні похорону.

     Зокрема, у м.Мукачево 22.02.2018 року родинам загиблих на Сході військовослужбовців – Михайла Покидченка та Олексія Калабішки - вручено дипломи “Почесний громадянин міста Мукачева» (посмертно). Рішення про присвоєно звання полеглим військовослужбовцям, за особисту мужність і героїзм, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу прийнято на сесії Мукачівської міськради 25.01.18. Також Михайло Покидченко нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Орден вручено матері Героя. 

    Також, на сьогодні в населених пунктах області встановлено 7 пам’ятних дощок на честь закарпатців, загиблих під час АТО.

 1. 27.27.

Сприяти роботі громадських (ветеранських) організацій, що представлятимуть інтереси учасників АТО та їх сімей

 Райдержадміністраціями та міськвиконкомами налагоджено контакти та роботу з волонтерськими громадськими організаціями. Діють відповідні робочі групи взаємодії з місцевими представниками волонтерських організацій та рухів. Вивчено їх проблеми та потреби, надається сприяння в організації заходів з надання всебічної та оперативної допомоги учасникам АТО. З метою налагодження співпраці та взаємодії з громадських організацій учасників АТО, для сприяння реалізації їх статутної діяльності, керівництвом органів виконавчої влади проводяться зустрічі з активами ГО учасників АТО.

 08.02.18 відбулася зустріч керівництва ОДА з членами сімей загиблих учасників АТО та представниками громадськості області. Йшлося про виплату матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців учасників АТО, забезпечення їх житлом. Проаналізовано також питання надання пільг, забезпечення дровами, земельними ділянками, оздоровленням та іншою підтримкою сімей загиблих учасників АТО. Керівники структурних підрозділів ОДА (департаменту охорони здоров’я, департаменту соціального захисту населення, департаменту освіти і науки), територіального управління юстиції та управління Держгеокадастру, які були присутні на зустрічі, надали конкретні відповіді на поставлені запитання. З лютого на Закарпатті розпочалася Програма з перепідготовки та соціальної адаптації військових, можливостями якої віднедавна можуть скористатися і бійці АТО, які вже звільнилися у запас чи планують звільнитися. Програма реалізується в рамках спільного Україно-Норвезького міжнародного проекту, і ставить перед собою мету професійну перепідготовку на цивільні спеціальності, психологічну реабілітацію демобілізованих військовослужбовців. 01.02.18 в Ужгородському прес-клубі професор Ужгородського нацуніверситету Ф.Шандор, представник ГО "Наше рідне Закарпаття" О.Костянець поінформували, що на базі УжНУ проводитиметься професійна перепідготовка на цивільні спеціальності за напрямком "Менеджмент туристичної та готельно-ресторанної сфери". Партнери проекту – БФ "Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації" (м. Київ) та ГО "Наше рідне Закарпаття". На виконання  підпункту 5 статті 4 Указу Президента України від            18 березня 2015 року №150 „Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції” відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 08.10.2015 №350 створено Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, до складу якого увійшли волонтери та представники громадськості. Організаційно-методичне керівництво даним Центром покладено на департамент соціального захисту населення облдержадміністрації. У травні 2018 року в приміщенні Закарпатської ОДА відбулося засідання Центру допомоги учасникам АТО. Участь у засіданні взяли директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, голови громадських організацій учасників АТО, волонтери, керівники відповідних управлінь та служб. На засіданні було підтримано клопотання Всеукраїнської Громадської Організації ,,Українська асоціація інвалідів АТО” та Закарпатської обласної ГС ,,Ліга ветеранів АТО та бойових дій ,,Карпатська Земля”, ГО ,,Відродження України Закарпаття” про включення до складу Центру допомоги учасникам антитерористичної операції як керівника на громадських засадах Негрю Власту Степанівну, волонтера, голову ГО ,,Відродження України Закарпаття”. Крім того, було розглянуто питання щодо виконання функцій координаторів Центру, керуючись положенням про Центр та в межах повноважень кожного з них. Департаментом соціального захисту населення ОДА за підсумками проведеного засідання підготовлено та подано до підпису голові Закарпатської ОДА проект розпорядження про внесення змін до розпорядження голови ОДА від 08.10.2015 № 350, в частині персонального складу Центру допомоги учасникам АТО. Всі пропозиції, які надійшли від учасників засідання Центру надання допомоги учасникам АТО, будуть враховані в подальшій роботі органів виконавчої влади. Одночасно інформуємо, що з метою підвищення рівня соціальної та правової захищеності учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО, а також осіб, які переселилися з окупованих територій, усвідомлюючи необхідність спільних дій, спрямованих на їх соціальний захист, 23 березня 2018 року директор Департаменту соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації та керівник Громадської організації „Наше рідне Закарпаття”   за участі координаторів Центру допомоги учасникам антитерористичної операції Закарпатської ОДА, підписали меморандум про співпрацю. Підписаний Меморандум передбачає консолідацію зусиль сторін, спрямованих на співпрацю в частині підвищення рівня соціального захисту пільгових категорій громадян, які проживають у Закарпатській області. У рамках Меморандуму сторони домовились про проведення спільних заходів – конференцій, семінарів, круглих столів,  що полегшить обмін інформацією та необхідними матеріалами, корисними для його учасників.

 1. 28.28.

Вживати заходів щодо забезпечення в найкоротші строки оформлення допомоги по безробіттю демобілізованим із військової служби, надання таким особам послуг із працевлаштування, професійної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації

 

З метою ефективного працевлаштування шукачів роботи, у всіх базових центрах зайнятості впроваджено індивідуальний підхід при наданні соціальних послуг учасникам АТО, в першу чергу учасникам бойових дій.

Усі безробітні вказаної категорії брали участь у профінформаційних семінарах із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, з техніки пошуку роботи, легальної зайнятості.

З метою інформування та мотивації до вибору цивільної професії демобілізованих учасників АТО, базовими центрами зайнятості проводяться спеціальні семінари для військовослужбовців учасників, тренінги та Дні учасників АТО.

    Зокрема, протягом січня-червня 2018 року на обліку в Ужгородському міському центрі зайнятості перебувало 52 осіб з числа учасників АТО, 27 з яких звернулись у звітному періоді. Отримували допомогу по безробіттю 50 осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю становить 4290 грн. Профорієнтаційні послуги отримали 50 осіб, 2 особи проходили професійне навчання шляхом стажування на робочому місці, 1 особа працевлаштована.

    З метою соціальної підтримки, адаптації учасників АТО проводяться групові та масові заходи:

    18 січня відбувся  День учасника АТО в рамках якого проведено міні-ярмарки вакансій по підбору персоналу в Управління патрульної поліції м.Ужгород та                  м. Мукачево та Закарпатської установи виконання покарань №9  в якому взяли участь 10 безробітних-учасників АТО .

    08 лютого 2018 року відбувся семінар для військовослужбовців та учасників АТО на тему «Соціальна адаптація військовослужбовців, учасників АТО» на якому представники ГО «Наше рідне Закарпаття» презентували Проект Україна – Норвегія, в рамках якого організовується перенавчання колишніх військовослужбовців та членів їх сімей за програмою «Менеджмент туристично-ресторанного бізнесу».

За інформацією поданою Закарпатським обласним центром зайнятостістаном на 01.07.2018 року мали статус безробітного 238 осіб із числа військовослужбовців, які брали участь в АТО. За 6 місяців 2018 р. працевлаштовано 45 зареєстрованих безробітних, та 2 особи до набуття статусу безробітного, 3 із них, повернулися на військову службу за контрактом. 4 особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Проходили професійне навчання, шляхом стажування на робочому місці, 14 безробітних осіб за такими професіями: бібліотекар, виробник джгутів, інкасатор водій автотранспортних засобів, косметик, комірник, механік, монтажник зв’язку-кабельник та інші. Закінчили навчання 14 осіб, з них 12 працевлаштовані.

З метою сприяння започаткуванню демобілізованим військовослужбовцям базовими центрами зайнятості області у січні-червні 2018 року проведено 135 семінарів на тему: «Як розпочати свій бізнес», якими охоплено 1,3 тис. осіб, в тому числі учасники АТО.

Із числа працевлаштованих учасників АТО, відкрили власну справу шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 9 безробітних. За видами  діяльність їх: буріння свердловин під воду та розведення інших тварин, діяльність підтримки театральних і музичних заходів, надання послуг перукарнями та салонами краси, діяльність ресторанів надання послуг мобільного харчування тощо.

Станом на 01.07.2018 року продовжують отримувати послуги 106 безробітних, демобілізованих учасників АТО.

 

 1. 29.29.

Забезпечення безкоштовного відвідування учасниками АТО та членами їх сімей, у тому числі сімей загиблих, театрально-концертних закладів

     В установах культури забезпечено безперешкодний доступ до  відвідування заходів, що організовуються в театрально-концертних установах, музеях, клубах, бібліотеках.

 

 1. 30.30.

Надання медичними  закладами системи охорони здоров’я безоплатної кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям і пораненим учасникам АТО, за потреби – направлення до спеціалізованих закладів

     Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації видано наказ від 20.02.2015 № 77-о „Про організацію  медичного  супроводу військовослужбовців, які повернулися із зони АТО”, відповідно до якого у закладах охорони здоров’я проводяться обов’язкові медичні огляди військовослужбовців (далі в/с), демобілізованих військовослужбовців та направлення їх на стаціонарне обстеження при необхідності.

    У лікувально-профілактичних закладах області надання медичних послуг надається учасникам АТО за принципом «Єдиного вікна». «Єдине медичне вікно учасника АТО» та членів їх сімей створене для координації скерування пацієнтів до лікарів-спеціалістів необхідних профілів та визначено години прийому. Всі медичні заклади системи охорони здоров’я надають безоплатну кваліфіковану медичну допомогу військовослужбовцям і пораненим учасникам АТО, позачергове обслуговування на первинному та вторинному рівнях. Першочергову госпіталізацію, за потреби-направлення до спеціалізованих закладів.

   Станом на 01.07.2018 року у лікувально-профілактичних закладах області на обліку перебуває 3086 учасників бойових дій у зоні проведення АТО, яким періодично надається медична допомога.

 В 2018 році станом на 01.07.2018 року зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних матеріалів) проведено 20 громадянам даної пільгової категорії, на загальну суму 44,70 тис.грн.

 1. 31.31.

Здійснення заходів щодо безкоштовної диспансеризації військовослужбовців і поранених учасників АТО, членів їх сімей

    Станом на 01.07.2018 року у лікувально-профілактичних закладах області на обліку перебуває 3086 учасників бойових дій у зоні проведення АТО, яким періодично надається медична допомога.

2805 осіб отримано медичну допомогу на амбулаторно-поліклінічному рівні.

Стаціонарно проліковано у ЛПЗ районів, міст -378. У комунальному закладі «Обласний госпіталь ветеранів війни» проліковано 132 учасника АТО.Практично всі пацієнти, що звернулися за медичною допомогою оглядаються та консультуються тим чи іншим вузькими спеціалістами.

Охоплено повним комплексним періодичним оглядом 839 осіб.

Охоплено частковим комплексним оглядом 745 осіб.

Отримали санаторно-курортне лікування 29 осіб.

Потребують планового оздоровлення:

Амбулаторно - 470 осіб, стаціонарно-120, санаторно – 20, у госпіталях та спеціалізованих закладах- 31 особа.

 

 1. 32.32.

  Розроблення, за підсумками проведених комплексних профілактичних медичних оглядів учасників антитерористичної операції, їх індивідуальних програм лікування та реабілітації із визначенням конкретних термінів реалізації,  залученням закладів охорони здоров'я первинного, вторинного, третинного рівнів та науково-дослідних інститутів. Своєчасне лікування та реабілітація учасників антитерористичної операції, попередження їх інвалідізації

    Відповідно до наказів управління (правопопередником департаменту) охорони здоров’я від 20.02.2015 №78-о „Про організацію надання психологічної та психіатричної допомоги військовослужбовцям, які повернулися з АТО”, у т.ч. 128 окремої гірсько-піхотної бригади та від 26.03.2015 №134-о „Про медико-психологічного забезпечення та реабілітації демобілізованих учасників АТО”  у лікувально-профілактичних закладах створені кабінети психотерапевта, створені пункти надання психологічної допомоги військовослужбовцям, учасникам антитерористичної операції, членам сімей загиблих учасників АТО в межах фонду заробітної плати та штатних одиниць.

    Організований резерв профільних ліжок у закладах охорони здоров’я (не менше 30 відс.) для надання невідкладної медичної допомоги постраждалим у т.ч. з бойовими психічними травмами та іншими кризовими станами.

     У 2018 році станом на 01.04.2018 в обласній психіатричній лікарні пройшло лікування  10 військовослужбовців, які повернулися із зони АТО.

    При проведенні комплексних профілактичних медичних оглядів учасників антитерористичної операції, за потреби, у разі значного погіршення стану здоров’я та попередження їх інвалідизації для пацієнтів розробляються індивідуальні плани реабілітації та проводиться скерування їх до МСЕК. За звітній період було розроблено 36 індивідуальних планів реабілітації.

Станом на 01.07.2018 направлені на МСЕК та пройшли освідчення -82 особи, із них; 38 осіб отримали групу інвалідності (0- першу групу, 5- другу, 33- третю), 43- отримали відсоток втрати працездатності (без встановлення групи інвалідності), а саме: 8 осіб- 10 відс., 9-15 відс., 12-20 відс.,11-25 відс.; 1 особа – не визнана.

 1. 33.33.

Рекомендувати науково-практичному медичному центру „Реабілітація” та обласному центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів розглянути можливість надання реабілітаційних послуг військовослужбовцям – учасникам АТО, які потребують профільної допомоги. За можливості – забезпечити надання таких послуг

 Науково практичним центром „Реабілітація” та обласним центром комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів проводиться робота щодо проходження реабілітації військовослужбовцями – учасниками АТО, які потребують профільної допомоги.

Протягом І півріччя 2018 року в ДУ «НГТМЦ «Реабілітація» МОЗ України» пройшли стаціонарне лікування 1 учасник антитерористичної операції та 2 члени їх сімей, амбулаторно-поліклінічне лікування -5 учасників АТО та 2 члени їх сімей.

 1. 34.34.

Забезпечення госпіталізації у спеціалізовані профільні заклади охорони здоров'я учасників антитерористичної операції, які потребують реабілітації, у тому числі до комунального

закладу "Обласний госпіталь ветеранів війни"

 

    Забезпечується госпіталізація у спеціалізовані профільні заклади охорони здоров’я учасників антитерористичної операції, які потребують реабілітації, а саме:

-  Державний медико -соціальний центр ветеранів війни МОЗ України;

-  Державну установу МОЗ України, госпіталю для воїнів - інтернаціоналістів «Лісова поляна».

За звітний період до вказаних закладів було скеровано 22 особи.

До комунального закладу «Обласний госпіталь ветеранів війни» за звітний період скеровано 132 особи.

Особи з числа учасників АТО, що перебувають на амбулаторному та стаціонарному лікуванні в КЗ «Обласний госпіталь ветеранів війни»  проходять фізичну реабілітацію у відділенні відновного лікування, у штаті якого працюють інструктор з лікувальної фізкультури та три масажисти. За 2018 рік у даному закладі проліковано та реабілітовано 57 учасників АТО, по області 118.

В обласній психіатричній лікарні м. Берегово та КЗ «Обласний госпіталь ветеранів війни» працюють відділення та кабінет по наданню психологічної допомоги сім’ям загиблих та учасникам АТО. В Обласному госпіталі ветеранів війни введено додаткову посаду лікаря-психотерапевта до існуючої 0,5 ставки лікаря-психіатра. 3 03.05.2017 введено 1 ставку психолога. У закладі організовано кабінет по наданню психологічної допомоги військовослужбовцям - учасникам антитерористичної операції та військовослужбовцям, що демобілізовані під час ротації військових формувань.

 1. 35.35.

Забезпечити роботу при обласних лікувальних закладах пунктів надання психологічної допомоги сім’ям загиблих та учасникам АТО

 1. 36.37.

Облаштування та впорядкування меморіалу Пагорбу Слави для почесних поховань померлих і загиблих військовослужбовців

    Питання облаштування та впорядкування меморіалу Пагорбу Слави для почесних поховань померлих і загиблих військовослужбовців знаходиться на контролі виконкому Ужгородської міської ради.

    Пам’ять загиблих українських військовослужбовців вшановується громадськістю під час заходів, організованих з нагоди відзначення пам’ятних подій та дат. 17.02.18 у м.Ужгород на Пагорбі Слави за участі голови ОДА Г.Москаля, міського голови Ужгорода Б.Андріїва, учасників АТО, військовослужбовців 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади ЗСУ, представників ГО відбулось покладання квітів до могил загиблих на Дебальцівському плацдармі в ході українсько-російської війни. Священнослужителі провели молебень.

   За звітній період були відкриті пам’ятники учасникам АТО у с. Вилок Виноградівського району (27.04.2018) та смт. Середнє Ужгородського району (18.05.2018)

 

 1. 37.38.

Встановлення на території населених пунктів області пам’ятних знаків, меморіальних дощок загиблим в АТО українським військовослужбовцям

   На Закарпатті продовжують вшановувати пам'ять військових, загиблих у зоні проведення АТО.

   Зокрема, 18.01.18 у с.Ільниця Іршавського району на фасаді спортивно-гуманітарного ліцею відкрито меморіальну дошку загиблому у зоні АТО 18.01.15 військовослужбовцю ЗСУ О.Данильченку (похований 30.01.15 у с.Ільниця). О.Данильченко був добровольцем, брав участь в обороні донецького аеропорту, населених пунктів Піски та Опитне. Указом Президента України О.Данильченко посмертно нагороджений орденом "За мужність" ІІІ-го ступеня.

    На фасаді ЗОШ І-ІІІ ст. с.Дротинці Виноградівського району 13.02.18 урочисто відкрито меморіальну дошку загиблому в зоні АТО військовослужбовцю ЗСУ В.Білаку, який навчався у цьому освітньому закладі.

    14.03.18, в День українського добровольця, у с.Лоза Іршавського району на будівлі ЗОШ І-ІІ ступенів урочисто відкрито меморіальну дошку військовослужбовцю Юрію Соколачку, який загинув 28.09.14 року під час виконання службових обов'язків у зоні проведення АТО. На заході були присутні  викладачі, учні, родини загиблих в зоні АТО бійців, ветерани АТО, представники влади.

    У рамках відзначення роковин Революції Гідності 20.02.18 у м.Хуст відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні. Монумент висотою 4.5 м під назвою "Ангел-революціонер" символізує не тільки подвиг громадян, які загинули на Майдані, а й самовідданість та жертву українських військових, які боронять країну на Сході. За задумом авторів "Ангел", що розправив крила і тримає у руках меч, нагадує тризуб.

     У смт Королево Виноградівського району 19.04.18 на фасаді ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відкрито та освячено меморіальну дошку молодшому сержанту ЗСУ З.Балажу, який загинув 18.07.17 року в зоні проведення АТО поблизу Горлівки.

     Меморіальний знак та пам’ятну дошку військовослужбовцю ЗСУ В.Афанасьєву відкрито 27.04.18 у смт Вилок (Виноградівський район) на території селищної ради. В.Афанасьєв загинув 29 квітня 2017 року під час виконання бойового завдання в районі с. Зайцеве в Донецькій області (похований у м.Виноградів). Меморіальний знак довершує мармурова плита з написом: «Вічна пам'ять загиблим за волю та незалежність України. Воїнам АТО, майданівцям. Жертвам Голодомору».

      У селищі Середнє Ужгородського району 18.05.18 відбулося відкриття пам'ятного знаку та стели загиблим українцям у війнах та техногенних катастрофах. Участь у заході взяли представники правоохоронних структур, ветерани ОВС, військовики-ветерани АТО, військовослужбовці ЗСУ та волонтери.  25.05.18 у Чопській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки на честь військовослужбовця 128-ї гірсько-піхотної бригади Oлега Коваля.

 

 1. 38.39.

Розгляд пропозицій громадськості щодо перейменування площ, вулиць, парків, скверів у населених пунктах області з метою увічнення пам’яті про загиблих героїв

Розпорядженнями голови ОДА Г.Москаля у рамках декомунізації на Закарпатті перейменовано і найменовано загалом 47 вулиць та одну площу на честь полеглих на Сході держави закарпатців (за ініціативи та сприяння Г.Москаля на День захисника України на об’єктах нерухомості встановлено відповідні адресні таблички з новими назвами). Дана робота продовжується.

 1. 39.40.

Створення у музейних, бібліотечних закладах тематичних виставок, експозицій, у тому числі фотовиставок, присвячених героїзму учасників АТО

   У музейних і бібліотечних закладах області створено 43 тематичні виставки та експозиції, які присвячені героїзму учасників АТО.

    У музеях  області оформлені постійно-діючі виставки „Героїзм та мужність учасників АТО”; „Пам’яті загиблих Героїв присвячується!”.  У  бібліотеках області  оформлено тематичні  виставки, полички. Зокрема,  у обласних бібліотеках книжкові виставки:  „Вони померли за нас. Аби ми жили…”, „Борімося - поборемо” , „Небесна Сотня - в серцях вогонь”, „Щоб ніколи не забути”.

    Обласною бібліотекою для  дітей та юнацтва проведено вечір пам’яті  „За чисті душі, що злетіли в небо” : до Дня Героїв Небесної Сотні, обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Ф. Потушняка проведено вечір пам’яті „Уклонімось низько до землі тим, хто в серці буде вічно жити…”

    В Ужгородській централізованій бібліотечній системі проведено патріотичну година до Дня Героїв Небесної Сотні  „ Героям Небесної Сотні присвячується. В Хустському краєзнавчому музеї оформлено постійно-діючу виставку експонатів та речей учасників бойових дій, а також фотовиставка загиблих героїв-Хустян Михайла Печучки та Роберта Маслея. У музеї неодноразово проводилися тематичні екскурсії, зустрічі учнів та студентів з учасниками антитерористичної операції та волонтерами. У Хустській міській бібліотеці оформлено постійно-діючу книжково-ілюстративну виставку з даної тематики. При бібліотеці працюють літературно-творчі об’єднання, які щомісяця організовують та проводять патріотично-виховні читання та зустрічі з учасниками антитерористичної операції, волонтерами та митницями. Станом на 1 липня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.  Потушняка проведено презентацію книги ,,Війна триває. Стань переможцем! Нотатки на полях російсько-української війниˮ бійця добровольчого батальйону Золоті ворота Петра Билини.

 1. 40.42.

Проведення чемпіонату Закарпатської області зі спортивного орієнтування в честь пам’яті загиблих воїнів

   25.06.2018 року В Закарпатській ОДА відбулося обговорення заходів практичної реалізації у Закарпатській області Указу Президента України  «Про підтримку розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях», котрий покликаний активізувати дії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на вдосконалення та розвиток системи спортивної реабілітації учасників бойових дій. Участь у засіданні за круглим столом взяли представники громадських організацій: «Спілки учасників бойових дій «Об’єднані війною», «Ліги ветеранів АТО та бойових дій «Карпатська земля», а також власники спортивних об’єктів різних форм власності. До обговорення долучилися також військові та представники департаменту  соціального захисту населення та охорони здоров’я  ОДА, управління молоді та спорту,  обласного військового комісаріату, Національної Гвардії  України, регіональних центрів «Інваспорт» та «Спорт для всіх»,представники Центру допомоги учасникам АТО. Серед пропозицій учасників круглого столу – забезпечення доступності  фізкультурно-оздоровчих послуг та послуг зі спортивної реабілітації, розробка та подальша реалізація проектів, програм та окремих заходів для учасників бойових дій. Рекомендації будуть включені у розроблений план заходів розвитку в Закарпатській області системи спортивної реабілітації учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції на 2018 та подальші роки.

Крім того, інформуємо, що відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів у Закарпатській області 2018 рокузатверджено наказом  управління молоді та спорту облдержадміністрації  2 січня 2018 року №01 проведення чемпіонату Закарпатської області зі спортивного орієнтування присвяченого памяті полеглих воїнів АТО та Дню Революції Гідності та Свободи заплановано на листопад місяць поточного року.

 1. 41.43.

Розгляд питання щодо присвоєння навчальним закладам імен загиблих за незалежність і територіальну цілісність України героїв

   Відповідно до Закону України „Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб,ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подійˮ було присвоєно імена загиблих учасників АТО двом закладам освіти області:

   Негровецькому навчально-виховному комплексу „Загальноосвітній навчальний заклад     I-III ступенів – дошкільний навчальний закладˮ Міжгірської районної ради - ім’я Василя Росохи;

   Скотарській загальноосвітній школі I-II ступенів Воловецької районної ради - ім’я Руслана Ігнатишина.

 1. 42.44.

Організація зустрічей учнів, студентів з учасниками антитерористичної операції та волонтерами, які надають їм допомогу. Проведення лінійок та уроків пам’яті, засідань за круглим столом, конференцій, лекцій, виховних годин, бесід, вечорів, виставок малюнків та інших тематичних заходів, присвячених вшануванню пам’яті захисників, які віддали життя за незалежність України

   З метою вшанування пам’яті осіб, які віддали життя за Україну, посилення національно-патріотичного виховання учнівської молоді у навчальних закладах області проведено виховні години, бесіди про сучасні події в Україні, про героїв, які віддали життя за незалежність та цілісність Батьківщини.

   Пам’ять загиблих українських військовослужбовців вшановується громадськістю під час заходів, організованих з нагоди відзначення пам’ятних подій та дат. 17.02.18 у м. Ужгород на площі Театральній до 3-ї річниці завершення боїв на Дебальцівському плацдармі пройшла демонстрація документального фільму "Дебальцеве".

    У містах та районах області відбулися заходи з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Так, 20.02.18 у м.Ужгород на пл.Народній перед адмінбудівлею ОДА та облради відбулись заходи з вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Голова ОДА Г.Москаль, керівники облради, обласних установ та організацій, правоохоронних та контролюючих органів, військовослужбовці ЗСУ, учасники АТО, представники об'єднань громадян та молодь запалили свічки пам'яті за загиблими Героями та запустили в небо понад 100 кульок жовтого та блакитного   кольорів.

    У січні 2018 року в Сторожницькій ЗОШ Ужгородського району проведено благодійний ярмарок. Зібрано кошти -1000 гривень передано для поранених українських військових. У березні була організована зустріч з учасником бойових дій, сержантом Національної гвардії України Яблонським Степаном, який продемонстрував учням майстер – клас з військово-спортивних вправ.Учні 10 класу у кінотеатрі переглянули художній фільм „Кіборгиˮ.

    У Коритнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено вечір-реквієм „Будьмо гідні подвигу героївˮ, виховні години „Пам’ятаймо про захисників Україниˮ та бесіда на уроках ,,Захист Вітчизниˮ в 10-11 класах „Громадська і національна відвага і самовідданість у часи Революції Гідностіˮ.

    18.01.18 у с.Ільниця Іршавського району на фасаді спортивно-гуманітарного ліцею відкрито меморіальну дошку загиблому у зоні АТО 18.01.15 військовослужбовцю ЗСУ О.Данильченку (похований 30.01.15 у с.Ільниця).

     На фасаді ЗОШ І-ІІІ ст. с.Дротинці Виноградівського району 13.02.18 урочисто відкрито меморіальну дошку загиблому в зоні АТО військовослужбовцю ЗСУ В.Білаку, який навчався у цьому освітньому закладі.

    14.03.18, в День українського добровольця, у с.Лоза Іршавського району на будівлі ЗОШ І-ІІ ступенів урочисто відкрито меморіальну дошку військовослужбовцю Юрію Соколачку, який загинув 28.09.14 року під час виконання службових обов'язків у зоні проведення АТО. На заході були присутні  викладачі, учні, родини загиблих в зоні АТО бійців, ветерани АТО, представники влади.

     Закладами освіти організовуються зустрічі учнів, студентів з учасниками АТО та волонтерами, які надають їм допомогу; проводяться конференції, лекції,бесіди, вечори, виставки малюнків та інші тематичні заходи,присвячені вшануванню памяті захисників, які віддали життя за незалежність України.

Крім того,традиційним стало проведення обласного конкурсу образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему „Захисники України: історія та сьогоденняˮ(далі-Конкурс).У 2017 році на ІІІ етапі Конкурсу було представлено 239 робіт, зокрема у номінації „Листˮ-61, „Вірщˮ-52, „Малюнокˮ-61 та „Фотороботаˮ-52.Підведення підсумків Конкурсу проводилося 2 грудня 2017 року в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „Падіюнˮ 12 кращих робіт було нагороджено цінними подарунками. Для участі у зазначеному заході традиційно запрошуються учасники АТО.

     Відділом освіти, молоді та спорту Перечинської райдержадміністрації з метою вшанування Героїв Небесної Сотні  у ІІ семестрі 2017/2018 навчального року у школах району проведено виховні години, загальношкільні лінійки, інформаційно-тематичні виставки «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», «Лицарі Майдану», «Герої не вмирають», «Герої сьогодення», «У нашій пам’яті вони залишились назавжди» тощо. Класні керівники, учителі історії організовують для старшокласників перегляди фільмів на військово-патріотичну тематику, виступи із рефератами на тему «Від революції на граніті до Революції гідності: традиція українського спротиву».

     У всіх навчальних закладах створено інформаційні кутки «Герої серед нас». Пам’ять загиблих на Майдані та у зоні антитерористичної  операції  вшановували на загальношкільних лінійках, присвячених Дню Соборності України, хвилиною мовчання та запаленням символічних свічок пам’яті.

    На веб-сайтах навчальних закладів постійно забезпечується тематичне наповнення та регулярне оновлення інформації про проведені заходи з національно-патріотичного виховання.

    Учнівськими волонтерськими загонами навчальних закладів продовжується пошукова робота, спрямована на виявлення нової інформації про подвиги героїв-односельчан, учасників АТО. Поновлено матеріали шкільних куточків, присвячених Небесній сотні, Героям, які воювали та воюють в зоні АТО на Сході України.

 
© 2019 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: guszn@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер