Головна Установи Виноградівський геріатричний пансіонат
Виноградівський геріатричний пансіонат PDF Друк e-mail

Про Виноградівський геріатричний пансіонат

  

Виноградівський геріатричний пансіонат - є стаціонарною соціально-медичною установою, для постійного проживання громадян похилого віку та інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування.

До пансіонату приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої групи, старші за 18 років, які за станом здоров'я потребують   стороннього, хоспісно/паліативного догляду, побутового   обслуговування, медичної   допомоги,   яким   згідно   з   медичним висновком не протипоказане перебування у пансіонаті та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом.

На позачергове влаштування до геріатричного пансіонату мають право   ветерани   війни   та особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до I, II, III категорій згідно   із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Переважне право на влаштування до геріатричного пансіонату мають ветерани згідно із Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку   в   Україні",   члени   сімей   загиблих військовослужбовців.

Як виняток, до геріатричного пансіонату можуть прийматися особи похилого віку та інваліди, які мають працездатних дітей або родичів, зобов'язаних відповідно до чинного законодавства їх утримувати, якщо вони з об'єктивних причин не можуть цього робити.

У такому разі щодо кожного окремого випадку, на підставі підтверджувальних документів,   приймається   рішення колегії відповідно департаменту соціального захисту населення   обласної   держадміністрації.

За наявності вільних місць до геріатричного пансіонату можуть прийматися особи, які мають працездатних дітей або родичів, які відповідно до чинного законодавства зобов'язані їх утримувати, за умови стовідсоткового відшкодування пансіонату витрат на їх утримання.

Особам, які мають згідно з чинним законодавством України пільги і влаштовуються до пансіонату на платній основі, розмір суми сплати за їх утримання розраховується з урахуванням наявних пільг.

Інвалідам   і   пенсіонерам,   які   проживають у геріатричному пансіонаті на платній основі, пенсія виплачується у повному обсязі.

Громадяни похилого віку та інваліди, ветерани війни і праці за наявності вільних місць у геріатричному пансіонаті можуть прийматися до геріатричного пансіонату на тимчасове проживання терміном від 1 до 6 місяців на загальних підставах.

Приймання до геріатричного пансіонату здійснюється за путівкою департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, виданою на підставі:

-                     особистої заяви громадянина похилого віку чи інваліда про його прийняття до геріатричного пансіонату;

-                     паспорта (або іншого документа, що засвідчує особу);

-                     медичної картки про стан здоров'я з висновком про необхідність стороннього догляду;

-                     довідки про розмір призначеної пенсії;

-                     довідки про склад сім'ї за встановленою формою;

-                     довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності особи, що приймається до геріатричного пансіонату (за наявності групи інвалідності).

-                     індифікаційного коду;

-                     індивідуальної програми реабілітації ІПР (при наявності групи інвалідності);

-                     клопотання районного та міського управління праці соціального захисту населення про необхідність влаштування у пансіонат;

Медичними показаннями для направлення особи до пансіонату є:

-          стійкі фізичні порушення, при яких самостійне пересування є значно утрудненим або неможливим, та які частково, або повністю не можуть себе обслуговувати;

-          невротичні стани при хронічних неінфекційних захворюваннях;

-          легка розумова відсталість;

-          вікові зміни психічного стану особи (когнітивні розлади) без психотичних проявів (маячня, галюцинації).

  

 

Щодо умов прийняття осіб до Відділення паліативно/хоспісного догляду Виноградівського геріатричного пансіонату

 

 На сьогодні в структурі Виноградівського геріатричного пансіонату системи соціального захисту діє відділення паліативно/хоспісного догляду для громадян похилого віку та інвалідів, які потребують такого догляду (далі – Відділення), який утворений для надання особам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, хвороба яких не піддається лікуванню, спрямованому на одужання, соціальної послуги паліативного догляду з метою забезпечення якісного догляду за ними та підтримки сім’ї.

Умови зарахування, утримання та відрахування з Відділення визначені Типовим положенням про відділення паліативного догляду громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України 09.08.2017  № 1293, та Положення про саме Відділення.

Відповідно, до Відділення приймаються на державне утримання (на безоплатній основі) особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої групи, старші за 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування у пансіонаті та які не мають працездатних родичів, які зобов’язані їх утримувати за законом.

За наявності вільних місць до Відділення можуть прийматися особи, які мають працездатних дітей або родичів, які відповідно до чинного законодавства зобов’язані їх утримувати, за умови стовідсоткового відшкодування пансіонату витрат на їх утримання (на платній основі).

Особам, які мають згідно з чинним законодавством України пільги і влаштовуються до Відділення на платній основі, розмір суми сплати за їх утримання розраховується з урахуванням наявних пільг.

Як виняток до Відділення можуть прийматися особи похилого віку та інваліди, які мають працездатних дітей або родичів, зобов’язаних відповідно до чинного законодавства їх утримувати, якщо вони з об’єктивних причин не можуть цього робити. У такому разі щодо кожного окремого випадку, на підставі наданих підтверджувальних документів, приймається рішення колегії відповідно департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Зарахування до Відділення підопічних, здійснюються за путівкою департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, виданою на підставі:

-  особистої заяви громадянина похилого віку чи інваліда про його прийняття до Відділення;

-          паспорта (або іншого документа, що засвідчує особу);

-          медичної картки встановленої форми про стан здоровя з висновком про необхідність стороннього догляду;

-          довідки про розмір призначеної пенсії;

-          довідки про склад сімї за встановленою формою;

-          довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності особи, що приймається до Відділення (за наявності групи інвалідності);

-          медичного висновку про потребу в наданні соціальної послуги паліативного догляду, оцінки індивідуальних потреб та індивідуального плану соціальної послуги паліативного догляду.

Протипоказаннями для зарахування осіб до Відділення є:

-          гостра стадія психічних захворювань і хронічні психічні захворювання в стані загострення;

-          хвороби, що потребують стаціонарного лікування, в тому числі у спеціалізованих закладах охорони здоров’я (відділеннях), зокрема туберкульозного, шкірно-венерологічного, онкологічного та онкогематологічного профілю тощо.

 

            УВАГА! При оформленні документів для влаштування осіб до Відділення паліативно/хоспісного догляду для громадян похилого віку та інвалідів, які потребують такого догляду, необхідно чітко дотримуватись обов’язкового переліку документів та звертати особливу увагу на медичні показання для зарахування осіб до Пансіонату або Відділення.

 cf90c3c8-b7db-11e7-8fe3-8a4365deb777 IMG-7df6a574b65616473c5b78afe02c947f-V IMG-a92ff035b02fce64b9785e224485e41d-V

IMG-da62f957ca627757f6cb2b743e47d349-V IMG-3c9268e111de8590fb9626ec7cfa646d-V


 
© 2019 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: guszn@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер